logo

reklam

AĞRI’NIN HAMUR İLÇESİNDE YETİM ÖĞRENCİLERE YEMEK VERİLDİ.

 

Hamur’da okullarda okuyan 30 yetim öğrenciye Vali Musa Işın tarafından çeşitli hediyeler verildi. Hamur Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile köylerde ve merkezde okuyan 30 yetim ve öksüz öğrenci belirlenip onlara acil ihtiyaçları olan yaklaşık 500 er tl değerinde hediyeler alındı . Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde 30  öğrenci ile velileri için yemek düzenlendi. Ağrı Valisi Sayın Musa Işın, Eşi Tuğba Işın, il sağlık müdürü, İl Tarım Gıda Ve Hayvancılık Müdürü, Özel İdare Genel Sekreteri, İl Milli Eğitim Müdürü ; Hamur Kaymakamı Oktay Ateş, Belediye Başkanı Cezmi Ergül, kurum amirleri katıldılar. Ayrıca müftülük koordinasyonunda 30 adet engelli vatandaşa da değişik kıymette hediyeler alındı. Onlardan da engelli 3 kişi temsilen yemeğe katıldı. Yemekte bütün yetimler ve aileleri ile birebir ilgilenen ve sohbet eden Vali Işın  ve eşi yemek sonrasında onların hediyelerini verdiler.  Bu organizasyonu tertip edenlere teşekkür eden Vali Işın sonra ilçeden ayrıldı .

Yemekten önce Vali Işın ve eşi YBO’da daki resim sergisi ile kütüphanenin açılışını yaptı.

Vali Işın  kaymakamlık binası bahçesinde Hamur’daki kurum amirleri tarafından karşılandı. Kaymakam Oktay Ateş tarafından brifing verilen Işın Jandarma, Belediye Başkanlığı ve Emniyet Amirliğine de ziyaretlerde bulundu.

Vali Işın’ın eşi Tuba Işın da Hamur’da şehit polis Yıldırım Günay’ın annesini ve yatalak hasta Hamide Yiğit’i evinde ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet edip dertlerini dinledi.

Ayrıca savunma sporu olan Alpagu sporunda  Hamur Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurs alan 12 sporcu lise öğrencisinden 12’si de madalya kazanarak Yozgat’taki turnuvadan döndüler. Vali ışın onları da tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdiler. Bu öğrencilerden 9’u ise Milli takıma seçildi.

ayet1 ayet2 ayet3 ayet4 ayet5 ayet6 ayet7

 

Share
2494 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri