logo

reklam

AĞRI’LI KAYAKÇILAR BALKAN ŞAMPİYONASINA DAMGA VURDU

Kayaklı Koşu’da Ağrı’lı milli sporcularımız Zozan Malkoç ile Ayşe Saydam Balkan Kıta Kupası’nda ikinci ve üçüncü oldular. Kayaklı Koşu’da Balkan Kıta Kupası Finali Makedonya’nın Mavrovo Kayak Merkezi’nde yapılan final yarışmaları ile sona erdi. Sezon boyu birçok Balkan ülkelerinde yapılan yarışmalarda topladıkları puanlarla Kayaklı Koşu Milli Takımı’mızın bayan sporcuları Zozan Malkoç Balkan Kupası ikincisi, Ayşe Saydam’da Balkan Kupası üçüncüsü oldular.

Geçtiğimiz hafta sonu Bosna-Hersek / Dvorista-Pale’de serbest teknikle yapılan yarışmalarla devam eden Balkan Kıta Kupası Kayaklı Koşu Yarışmaları’nın finali, hafta başında Makedonya’nın Mavrovo Kayak Merkezi’nde zor hava ve kar koşulları altında yapıldı.

2015-16 Kış sezon boyunca Türkiye, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Makedonya, Yunanistan ve Sırbistan’da yapılması planlanan Balkan Kıta Kupası yarışmalarının Yunanistan ve Sırbistan ayakları kötü hava ve kar koşulları nedeniyle iptal edilmek zorunda kalındı. Sezon içinde bazı ertelemelere rağmen yapılabilen ayaklarda sporcular, Balkan Kıta Kupası Genel Sıralaması’nda üst sıralarda yer alabilmek için mücadele ettiler.

Yarışmalar sırasında aldıkları puanlarla Kayaklı Koşu Milli Takımı sporcularımızdan Zozan Malkoç Balkan ikincisi, Ayşe Saydam’da Balkan üçüncüsü oldular.

akay1 akay2 akay3 akay4 akay5 akay6

 

Share
2081 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri