logo

reklam

Ağrı’daki Küpkıran Kayak Merkezi’nde, yarıyıl tatilinin başlamasıyla yoğunluk yaşandı.

Sabah erken saatlerden itibaren merkeze gelen çocuklar, kızaklarla kaymanın keyfini sürerken, anne ve babaları ise snowboard ve kayak yaptı.Ağrı Valisi Musa Işın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ile birlikte Kayam Merkezini ziyaret etti. Vali Işın AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin aileleriyle tatil keyfiniKüpkıran Kayak Merkezi’nde çıkardıklarını söyledi.
rı’daki kayak merkezine yabancı turistlerin de geldiğini ifade eden Işın, “Etrafımızdaki yerleşim alanlarından da, hatta İran’dan da gelenler oluyor. Kış turzimi burada iyi geçiriliyor.Zaman zaman ben de burada kayak yapıyorum. Dolayısıyla ilimiz için fevkalade önemli bir tesis. Çocuklarımız, gençlerimiz, öğretmenlerimiz, Sağlık personellerimizve vatandaşlarımız zamanlarını burada geçirmektedirler” dedi.Kayak tesisinin daha da büyütüleceğini kaydeden Işın, valiliğin projeleri kapsamında daha büyük kayak merkezlerini yaparak insanların kayak sporundan istifade etmelerini sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Öğrencilere karne hediyesi oldu
Tatilcilerden Rahmi İsen ise torunumun karnesi iyi olduğu için karne hediyesi olarak haftasonu kayağa getirdiğini söyledi. İsen, “Çocuğu eğlendirmeye getirdik. İnsanlar buraya gelsinler. Ağrı’nın güzel bir aktivitesi bu. Gençlerimiz kahve köşelerinde okey oynayacağına gelsinler burada kaysınlar” ifadelerini kullandı.
Sercan Şahin (9), babasının karne hediyesi olarak kayak merkezine getirdiğini belirterek, “Babam kardeşimle bana karnemiz iyi olursa bizi kayak merkezine getireceğini söyledi. Ben ‘Teşekkür Belgesi’ kardeşim ise ‘Takdir Belgesi ‘ aldı. Şu an da burada çok mutluyum ki” diye konuştu.akay2 akay3 akay4 akay6 akay7

 

Share
1981 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri