logo

reklam

AĞRI’DA SILAJLIK MISIR HASADI BAŞLADI

slaj2 slaj3

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kenan Engin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Personelleri, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Müdürlüğü Personellerinin katılım ile Ağrı İli Merkeze bağlı Ozanlar köyüne teknik ziyaret

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kenan Engin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Personelleri, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Müdürlüğü Personellerinin katılım ile Ağrı İli Merkeze bağlı Ozanlar köyüne teknik ziyaret yapıldı. Silajlık mısır yetiştiriciliği yapan İbrahim Taşdan’ a ait 400 dekarlık ekili alanda silajlık mısır hasadı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Kenan Engin’ in katılımıyla başladı.

Kendisi de Veteriner Hekim olan İl Müdür Vekili Engin; Silajlık mısır ekiminden hasat zamanına kadar üreticilerimize teknik destekte bulunmaya özen gösterdik. Silajlık mısır için doğru hasat zamanını belirlemek önemlidir. Hasat zamanı ile silaj olarak kullanılacak bitkinin nem içerikleri, protein ve karbonhidrat oranları arasında sıkı bir ilişki mevcuttur. Silajlık mısırın muhafazası da önemli, Hasat’ ıyapılan silajlık mısır iyice sıkıştırılmalı ve kullanıma kadar hava almayacak şekilde muhafazası yapılmalıdır ki ürün bozulmasın üreticimiz zarar etmesin.’’ dedi.

Share
1997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri