logo

reklam

Ağrı’da Sarıkamış Şehitleri anısına yürüyüş yapıldı.

 

Ağrı’da Sarıkamış şehitleri için düzenlenen anma yürüyüşüne Ağrı Valisi Musa Işı, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Kamu Kurum ve Kuruluş müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” Ülke genelinde olduğu gibi Ağrı’da da yapıldı.

Gençlik Merkezi önünde başlayan yürüyüş Atatürk Anıtında son buldu. 101 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan yüzlerce kişi şehitlerine yürüdü.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derece olmasına karşın yürüyüşe; Ağrı Valisi Musa Işın, Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşe katılan 7’den 70’e yürüyüş ile Sarıkamış Şehitlerini andı.

Gerçekleşen yürüyüşün ardından günün anlam ve önemini ile ilgili konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “memleketimiz ve devletimizin bağımsızlığı için 90 bin Mehmetçik Sarıkamış’ta çok soğuk bir havada ülkeyi korumak için canlarını feda etti. Allah memleketimize ve milletimize bir daha o tür felaketler yaşatmasın. Biz bu topraklarda onların şehadeti sayesinde yaşıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Makamları cennet olsun. Şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Sarıkamış’ta şehit olan vatan evlatlarının anısına Merkez Cami imamı Özkan Özalp tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı dualarla sona erdi.

asar11 asar22 asarı1 asarı2 asarı3 asarı33 asarı44 asarı55 asarı66

 

 

Share
2654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri