logo

reklam

Ağrı’da ramazan etkinlikleri

Ağrı Valiliği tarafından düzenlenen ramazan etkinlikleri başladı.
Orduevinin yanında bulunan açık otoparkta, ilahiler, sema gösterileri, Hacivat-Karagöz gösterileri, Dengbej ve yetişkin ile çocuklara yönelik pek çok etkinlik düzenleniyor. Ayrıca açılan Ramazan Çarşısı’nda, kentin kültürel değerleri, kitap fuarı, takı, süs eşyaları ve gıdaya kadar çeşitli ürünler yer aldı.
Ağrı Valisi Musa Işın, yaptığı açıklamada, kentte bu yıl ramazana başka bir heyecan ve organizasyonla başladıklarını söyledi.
Yapılabilecek bütün ramazan etkinliklerini tertip ettiklerini belirten Işın, “Konserler, luna parkı, Hacivat-Karagöz oyunları, kitap fuarı, kente ait özellikle kadınlar tarafından yapılmış el işlemelerinin sergilenmesi ve satılması, vatandaşların zaman geçirmesi, çay içmesi ve eğlenmeleri özellikle teravih namazından sonra büyük bir konsept olarak düşünerek organize ettik.” dedi.
Tüm organizasyonların valilik tarafından yapıldığını aktaran Işın, şöyle konuştu:
“Ağrı’da bir özellik var, ramazan ayında sahura kadar kimse yatmaz. Biz de bunu göz önüne alarak bu sene böyle büyük bir organizasyon yaptık. Bu organizasyon tamamen valiliğimiz tarafından yapılmıştır. Buradaki bütün yatırımlar, harcamalar ve organizasyonlar valiliğimiz tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir masraftan kaçınmadık. İnşallah ramazan ayı boyunca huzurlu, bereketli ve feyizli bir zaman geçirmiş oluruz. Halkımız da bundan istifade eder. Ramazan ayının halkımız ve Ağrı’mız için bereketli, feyizli ve huzurlu geçmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.”
Ramazan ayında mahallelerde iftar programları da düzenleyeceklerini dile getiren Işın, “Açık havada bin ve bin 500 kişilik iftar programları da düzenleyeceğiz. Bu programlara ben de katılacağım. Aynı şekilde ilçelerimizde de iftar programları kaymakamlarımız tarafından gerçekleştirilecek.” şeklinde konuştu.
Daha sonra çocuklarla yakından ilgilenen Işın, vatandaşlarla sohbet ederek, birlikte çay içti.
Etkinliğe, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı Vali Yardımcıları Sedat İnci ve Mehmet Soğukpınar, Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül ile çok sayıda vatandaş katıldı.aram1 aram2 aram3 aram4 aram6

Share
1936 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri