logo

reklam

Ağrı’da Ramazan Bayramı coşkusu

Ağrı’da Ramazan Bayramı coşkusu

Ağrı’da Ramazan Bayramı çeşitli ziyaretlerin ardından, Cumhuriyet caddesinde düzenlenen programda vatandaşlara Ağrı’nın yöresel lezzeti halise ikramında bulundu.

Ağrı’da Ramazan Bayramı kutlamaları kapsamında sabah saatlerinde Şehit ve Gazi Aileleri, Sevgi Evleri, Huzur Evi, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ziyaret edildi.

Ağrı Valisi Musa ışın ve eşi Tuba Işın, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Temel, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak ile birlikte ilk olarak Şehit Polis Yalçın Demir’in evini ziyaret etti.

Daha sonra Sevgi Evlerindeki çocukların bayramını kutlayan Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte daha önce söz verdiği bisikletleri çocuklara hediye etti.

Buradan Huzur Evi’ne geçen protokol üyeleri Huzur Evi’nde kalan yaşlıların bayramını kutladı. Huzur evinde kalan yaşlılarla bir süre sohbet eden Vali Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.

Protokol üyeleri daha sonra İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Vali Işın, “sizler bu ülkenin ve bu ülkede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bu gün güven ve huzur içinde yaşıyor olmamızın teminatı sizlersiniz. Sizin emeğiniz hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar değerlidir. Sizin ve ailenizin bayramını en içten duygularımla kutluyorum. İnşallah burada ve bundan sonra görev yapacağınız yerlerde başarılı, huzur içinde nice bayramlar yaşarsınız” diye konuştu.

Daha sonra Merkez Camisinde kılınan Cuma Namazında Camideki vatandaşlarla bayramlaşan Vali Işın, Valilik tarafından organize edilen bayramlaşma programına geçti.

Cumhuriyet Caddesindeki çay bahçesinde vatandaşların bayramını kutlayan Vali Işın, “bayramın ilimize, ülkemize ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sizin şahsınızda bütün hemşerilerimizin bayramını kutluyorum. İnşallah barış ve huzur içinde nice bayramları sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde kutlarız” diye konuştu.

Programda Valilik tarafından Ağrı’nın yöresel lezzeti ve küskünleri barıştıran yemek olarak adlandırılan Halise yemeği ikram edildi.

aby12 abay1 abay2 abay4 abay5 abay6 abay7 abay8 abay9 abay10 abay11 abt3

Etiketler:
Share
2360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri