logo

reklam

Ağrı’da Modern Dünyada Yola Çıkmak konferansı

Memur-Sen Ağrı Şube Başkanlığı tarafından Ağrı’da liselerde okuyan kız öğrencilere yönelik “Modern dünyada yola çıkmak” konulu konferans düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını Ağrı Eğitim Bir-Sen Şube başkanı Süleyman Gümüşer yaptı,
Araştırmacı ve yazar Yıldız Ramazanoğlu, Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansta, yazarlık yapmayı çok önemsediğini belirterek, insanların sadece edebi metinler ortaya çıkarmak için yazı yazmamaları ve insanların günlük hayattaki anılarını da kaydetmek için yazılar yazmaları gerektiğini söyledi.
Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansta Araştırmacı-Yazar Yıldız Ramazanoğlu burada yeni neslin yakın tarihte gerçekleşen olayları hemen unuttuğuna dikkat çekti. Yıldız Ramazanoğlu, konferansta ; “Dünyanın herhangi bir yerinde bir İngiliz ölüyor tüm dünya ayağa kalkıyor. Aynı günde Pakistan’da bombalı saldırı oluyor ve 100 kişi ölüyor ama gazeteler 3. sayfadan bile haber vermiyor. Çünkü onlar değersiz kurbanlar. Çünkü yaşam tarzları Avrupalıların yaşam tarzına uymuyor. O zaman ölmelerinde hiçbir beyis görmüyor Avrupalılar. Merve Kavakçı’yı siz gençlere soruyorum bir çok genç bilmiyor. 11 Eylül 2001’de ABD’de gerçekleşen olay bizim için hale tazeliğin korurken siz gençlerin çoğu ise bu olaydan haberdar değil. Halbuki bu neredeyse bir milat çünkü dünyanın üzerinden korkunç bir olay geçti. Olay korkunçtu ama arkasından bu olayı bahane ederek İslam dünyasına saldırmak daha korkunç dedi.
Konferansın ardından Ramazanoğlu, öğrencilere “İşgal Kadınları” isimli kitabını hediye etti.
Konferansa, AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Memur-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

ramazan1 ramazan2 ramazan3 ramazan4 ramazan5

Share
1978 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri