logo

reklam

AĞRI’DA LİSELER ARASI SES YARIŞMASI

ses10 ses1 ses2 ses3 ses4 ses5 ses6 ses8 ses9

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Gel Şarkını Söyle” sloganıyla Liseler Arası Ses Yarışması düzenlendi.

Kültür ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenen yarışmaya Vali Vekili Mehmet Soğukpınar, Vali Yardımcısı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür yardımcıları İshak Hasanoğlu ve Neriman Karakoç, şube müdürleri, veli ve öğrenciler katıldı.

Yarışmadan önce bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, ilimiz genelinde ‘Gel Şarkını Söyle’ sloganıyla düzenlenen Liseler Arası Ses Yarışmasına 17 lisemizden 90 öğrencimiz başvuru yapmıştır. Bu öğrencilerimiz ilk performanslarını, alanında seçkin kişilerden oluşan jüri üyelerinin önünde sergiledi. Jüri üyelerinin, öğrencilerin sahne performanslara göre yaptığı değerlendirmeler sonucu 5 lisemizden 11 öğrencimiz elemeleri geçerek finalde yarışmaya hak kazanmıştır. Bu yarışmayı düzenlememizin en temel sebebi; öğrencilerimize fırsat verme, boş zamanlarını değerlendirmektir. Yarışmamızın bir diğer amacı ise ortaokulların 8´inci sınıfını okuyan öğrencilerin güzel sanat liselerine olan ilgileri artırmak ve bu okulların tanıtımını sağlamaktır. Ayrıca bu tür etkinliklerle öğrenciler arasında dayanışma ve kardeşlik duygularını geliştirmek ve öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak üzere böylesine güzel bir etkinlik çerçevesinde onları bir araya getirmek istedik. Bizler her bir insanın bir dünya olduğuna inanıyoruz, onun için bugün yüzlerce dünya bir araya geldik. Bütün dünyaların gücünü, ideallerini, hedeflerini inşallah bir araya getireceğiz. Bu etkinliğimizde öğrencilerin ders dışı sanatsal faaliyetlerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlanması, müzik aracılığıyla halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması ve yaşatılması, müziklerin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılmasının yanı sıra öğrencilerin sanat aracılığıyla istenmeyen davranışlardan uzaklaştırılması ve süreç içerisinde paylaşma, birlikte üretme, hoşgörü, kendini ifade etme gibi kazanımların sağlanması amaçlanmıştır. Yarışmada emeğe geçen herkese teşekkür eder, finale kalan öğrencilerimize başarılar dilerim” dedi.

Dursun’un konuşmasının ardından birbirinden güzel şarkıları seslendiren öğrencilerden Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Cansu Aydemir birinci, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sait Akman ikinci, Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Seyitoğlu üçüncü oldu. Yarışma, dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son verdi.

Share
1578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri