logo

reklam

Ağrı’da Kültür Kafe Restaurant dualarla açıldı

Servet ARSLAN/ AĞRI, (DHA)- AĞRI Kültür ve Kongre Merkezindeki fuaye alanında bulunan Kültür Kafe Restaurant, dualarla hizmete açıldı.
Açılış törenine Vali Yardımcıları Sedat İnci ve Abdullah Koçak, Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, GHSİM Müdürü Aziz Sinan Alp, Kültür Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Ağrı Kalkınma Derneği Başkanı Aydın Kasar, İş Adamları Dinçer Bulut, Hikmet Çeçen, Hakan Kösedağ, Yüksel Çelik,Murat Tan, Hakan Polat, Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Mahmut Yıldırım, yönetim kurulu ve sporcuları TÜFAD ve ASKF yöneticileri, siyaset, spor ve iş dünyasının bir çok ismi hazır bulundu.
Spor camiasının sevilen isimlerinden Celal Bulut ve Seracettin Polat’ın birlikte açtığı iş yerinin kurdelesini Vali Yardımcıları Sedat İnci ve Abdullah Seçkin Koçak ile Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca birlikte kesti. Her yeni açılan iş yerinin güven ortamı sağladığını söyleyen Vali Yardımcısı Sedat İnci, “Ağrı’da yeni açılan her iş yerinde bu şehre duyulan güveni hissediyorum. Ekonomik istikrarı hissediyorum. Bu iki arkadaşımız açtıkları bu iş yerleri ile hem ilin ekonomisine, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacaklar. Bu iş yeri ile birlikte, bu işletmede yaklaşık 12 kişiyi istihdam edecekler. Devletimizin özellikle bu tip iş yerleri için sağladığı bir çok destek var. 50 bin Tl karşılıksız iş yeri desteğinin yanında 100 bin Tl faizsiz geri ödemeli destekleri ile bunun gibi bir çok iş yeri açılabilir. Ben girişim ruhu taşıyan tüm gençlerimizi, hemşehrilerimizin devletimizin bu imkanlarından faydalanmaları için KOSGEP Müdürlüğümüze başvurmalarını bekliyorum ” diye konuştu.
Kültür Kafe Restaurantta daha sonra açılış törenine katılanlarla hazırlanan yiyecekler ikram edildi.as6 as1 as2 as3 as5

 

Share
3284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri