logo

reklam

Ağrı’da Kanatlı Sektörü Değerlendirildi

tdka1

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde Ağrı İli Kanatlı Sektörüne yönelik değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlin kanatlı üretimi ve kanatlı eti işleme ile ilgili potansiyelinin, yatırım fırsatlarının ve TKDK’nın bu konuda sağlamakta olduğu desteklerin konu edildiği toplantıya beyaz et sektörüne yönelik yatırım yapmak isteyen yatırımcılar ile kurum personeli katıldı. Toplantıda tavuk, hindi, kaz yetiştiriciliği, kesimhane, et parçalama ve işleme tesisleri ile ilgili TKDK destekleri konusunda bilgi verildi.

Toplantıda ayrıca; ilde kanatlı üretimi ve pazarlanması ile ilgili etkin bir sektörün oluşması için yapılabilecek çalışmalar, pazarlamada karşılaşılan problemlerin çözümü, üreticilerin örgütlenmesinin önemi ve örgütlenme konusunda neler yapılabileceği hakkında görüşler bildirildi.

Kurum personeli tarafından yapılan sunumda TKDK’nın sektöre yönelik destekleri ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Tavuk, hindi, kaz ve diğer hayvancılıkla ilgili üretim alanlarında %70’e varan oranlarda hibe desteğinin verildiği, kesimhane, et işleme ve parçalama tesislerinde %50 oranında hibe desteğinin sağlandığı belirtildi. Ayrıca desteklenen yatırımların KDV, ÖTV ve gelir vergisi gibi vergilerden muaf olduğu ifade edildi.

Kaz ve hindi üretimi ile ilgili konuların  ön plana çıktığı toplantıda Ağrılı Yatırımcılar özellikle bu iki alanda yatırım yapmak istediklerini ifade ettiler.

Share
1753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri