logo

reklam

AĞRI’DA İLK YARDIM KURSU VERİLEN EĞİTİMİN ARDINDAN TAMAMLANDI

Servet ARSLAN AĞRI-( DHA)-Ağrı Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu tarafında İlk yardım kursu düzenlendi.
Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi Eğitim salonunda 18 saat süreli düzenlenen kurs uygulamalı bir şekilde verilen eğitimin sonunda yapılan sınav ile tamamlandı.
Kurs Öğretmeni A. Mine Özavcı verilen Kursun Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamaları içerdiğini söyledi.
İlk yardımcı ise İlk yardım tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta veya yaralıya tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle ilaçsız uygulamaları yapan ilk yardım eğitimi alarak ilk yardımcı belgesi almış kişileri eğitmek olduğunu,.
Günlük hayatta pek çok acil durumla kendimiz ya da etrafımızdaki insanlar karşılaşabilir. Düşme, kanama, kırık, yanık ya da ani kalp durması gibi. Etrafımızdaki insanlar genellikle ev halkımız ya da iş arkadaşlarımız olmaktadır. Bu insanlara ilk müdahaleyi biz yaparsak sonrasında gelecek ekiplerle ya da hastanede alacakları sağlık hizmeti ile tamamen normal bir şekilde hayatlarına devam edebileceklerdir. Bizbir şey yapamazsak sonuç farklı olacaktır. Bu noktadan hareketle bu kurslar düzenlenmektedir.
Özavcı; Bu kursun amacı fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, ilk yardım bilgi ve becerisinin topluma öğretilmesi, tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlarında personel sayılarına göre ilk yardımcı bulundurulması ile kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılması; bu doğrultuda ilk yardımcı yetiştirilmesidir.
Bu suretle bireysel gelişimimize katkı sağlayacak şekilde her bir birey ilk yardım eğitimi almaya adaydır. Aynı zamanda iş güvenliği ile ilgili yürürlükte bulunan yasalarımıza göre bütün işletmelerde ilk yardımcı bulundurulması yasal zorunluluktur” dedi.

Share
943 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

escort bayan