logo

reklam

Ağrı’da İl Koordinasyon Toplantısı

acev1

Ağrı’da 2015 yılının 3. İl Koordinasyon toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı salonunda yapıldı.

Ağrı Valisi Musa Işın’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Erzurum ve Van İllerinden yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “koordinasyon toplantılarında bölgemizde devam eden yatırımların masaya yatırılması, kış mevsimine kalmadan bitirilmesi ve kurumlar arası koordinasyonun sağlanması, iletişimin kurulması, en az parayla çok yatırım yapılması bizim amacımızdandır. Bu nedenle koordinasyon toplantılarının özelliği de zaten kurumların birbirine olan ihtiyaçlarını görüşerek, yüzleşerek telafi etmektir. Yatırımların zamanında yapılması gerekmektedir. Yaz mevsimimiz kısa sürmektedir. Biz daha hızlı hareket etmek mecburiyetindeyiz. Kışa kalmadan projelerin bir an önce bitirilmesinde fayda var” dedi.

Hali hazırda geçen yıllardan sâri 2 milyar tutarında yatırımın devam ettiğini söyleyen Vali Işın, “bu sene özellikle eğitim alanında ciddi yatırımlarımız olacak. Geçmiş yıllardan kalan yatırımlar ile bu yıl başlayacak yatırımlar 47 büyük binaya tekabül etmektedir. Köy yolları konusunda çok ciddi yatırımlar söz konusudur. Sadece bu yıl köy yıllarına ayırdığımız para 40 milyon TL’dir. 150 km sıcak asfalt yapacağız. Gerek KÖYDES projeleri gerekse özel idare koordineli içme suyu projelerimizde vardır. Sağlık alanınca çok ciddi hizmetler mevcuttur. Eleşkirt ve Tutak devlet hastanelerimiz bu yıl hizmete girecektir. Ağrı’da 400 yataklı devlet hastanesi projemiz devam etmektedir. Dolayısıyla bütün sektörlerin ilimize çok büyük katkıları mevcuttur. Bu yatırımların dışında sosyal hizmetler, sosyal transferler bulunmaktadır. İlimizde her yıl 1 milyar TL tutarında sosyal hizmetler, sosyal transferler mevcuttur. Sağlık bakanlığı ve diğer bakanlıkların projeleri bunların dışındadır” diye konuştu.

Vali Işın’ın konuşmasından sonra yatırımcı kurumların temsilcileri tarafından kurumları tarafından yapılan yatırımlar hakkında bilgi verildi.

Share
1850 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri