logo

reklam

AĞRI’DA, HADİS KONULU UFKA YOLCULUK YARIŞMASI-4 DÜZENLENİYOR

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.sü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, Türkiye ve Dünya geneliyle aynı anda Ağrı’da da düzenleniyor. Yarışma için Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

Proje Ortağı: Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin proje ortağı olduğu “Hadis” konulu yarışma, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Seçkin Hadis” isimli kitabından gerçekleştirilecek.

Yarışma Kitabı: En Meşhur Hadis Kitabı

Riyaz’üs Salihîn kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor.

Büyük Ödüllü Organizasyon

Yarışmaya katılanlar, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, Ağrı’da dereceye girecek adaylara il ödülleri dağıtılacak. Toplam 3 kategoride 9.000 TL ve her kategoride 4-10 arası dereceye girenlere de sürpriz ödüller verilecek.

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın; toplumun her kesimini Son Peygamber’in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.

Güçlü Proje Ortakları

Son Peygamber Platformu’nun merkezi proje ortağı olduğu organizasyonda, Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşları da, yarışmayı proje ortağı olarak destekliyor.

Burak Tur ve AKRA FM ise ana sponsorluk görevini üslenmiş durumda.

Dünya Geneline Yönelik Yarışma

A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılma imkanı olacak.

En Büyük Sivil Yarışma Organizasyonu

1434 / 2013 yılında “İlmihâl” konusunda tertip edilen birinci “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’na” 87 bin 014 kişi müracaatta bulunurken, 1435 / 2014 yılındaki “Kur’an-ı Kerim Meali” konulu ikincisine 174 bin 399 kişi başvurmuştu. Geçen yılki “Son Peygamber’in Hayatı (S.A.V.)” konulu üçüncü yarışmaya ise 264 bin 929 kişilik başvuru ile yine kendi rekorunu tazelemişti.

Hicri 24 Cemaziyelahir 1437, Miladi 03 Nisan 2016 Pazar günü saat: 10.00’da yapılacak yarışma, Türkiye’de Türkçe, Dünya genelinde ise İngilizce dilinde düzenlenecek.

Türkçe dilinde 5 (beş) farklı kategoride, İngilizce dilinde ise tek kategori olmak üzere toplamda 6 (altı) farklı kategoride düzenlenecek yarışma sınavında, yazılı test usulü çoktan seçmeli A kategorisi için 80, diğer kategoriler için 100 soru ile sıralama tespit edilecek.

Organizasyondan yapılan açıklamada;

“Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Yarışma kitabımız da insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır. Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” denildi.

Yarışma tanıtım filmi için TIKLAYINIZ. (https://www.youtube.com/watch?v=puYrZmDRoyg)

Ağrı’da Ufka Yolculuk Yarışma Kitabı Temin Yerleri:

 

Mekke Pazarı Kitap Kırtasiye: Nevzat Güngör Caddesi No:20 Merkez/Ağrı

Ceylan Kitap Kırtasiye: Öğretmenevi arkası Hz. Ömer Çarşısı No:10 Merkez/Ağrı

Ayrıca Doğubayazıt, Patnos, Diyadin, Tutak ve Eleşkirt ilçelerinde de kitap teminin noktaları oluşturulacaktır.

Yarışmaya kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için, www.ufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebilir.

ares2 ares3 aser1

Share
1811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri