logo

reklam

AĞRI’DA GENÇLİK HAFTASI ETKİNLERİ START ALDI

Ağrı’da 15–19 Mayıs Gençlik Haftası programı, düzenlenen Gençlik Yürüyüşü ile başladı. 15–19 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası kapsamında Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek 5 günlük programın startı, Gençlik yürüyüşü ve Atatürk anıtını çelenk sunma töreni ile başladı.
Gençlik Merkezinde bir araya gelen bine yakın genç yürüyüş öncesi halay çektiler. Halaydan sonra Gençlik Merkezinde başlayan Gençlik Yürüyüşü Atatürk Anıtında son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Müdür Vekili Yusuf Öner, Atatürk anıtına çelenk sundu. Günün anlamını belirten konuşmayı yapan İl Müdür Vekili Yusuf Öner, Gençlik, bir milletin en önemli manevi varlığı, sarsılmaz kuvveti ve en dinamik kesimidir. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençlik, o milletin umududur. Yarınlarının teminatıdır. Gençliğin, toplum hayatına katılması ile toplum da dinamizm kazanır. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirip kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Yarının yetişkinleri olan gençlerimize mutlu, huzurlu ve donanımlı olabilmeleri için her türlü desteğin verilmesi, iyi yetişmeleri konusunda önlerine çıkan sorunların giderilmesi, hepimizin görevi olmalıdır. Gençliğin fizik, ruh ve fikir sağlamlığı, milletin geleceğini tayin eder. Gençlerimize güven duymak, onları desteklemek, sorgulayan, araştıran, fikir üreten gelecek nesiller oluşmasına katkı sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermek gerekir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve gerekli çalışmaları yapmaktayız. İçinde bulunduğumuz haftanın “Gençlik Haftası” olması nedeniyle, ülkemizin aydınlık geleceği olan siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını gönül borcu, saygı ve rahmetle anar, 19 Mayıs dirilişinin yeni dirilişlere örnek olmasını dilerim. 5 günlük etkinliklerimize tüm halkımızı bekliyoruz dedi. Gençlik Yürüyüşüne İl Müdür vekili Yusuf Öner, Gençlik Merkezi Müdürü Metin Alıcıaslan, Personel Şube Müdürü Mehmet Koçoğlu, antrenörler, sporcular ve Gençlik Merkezi üyeleri katılım sağladı.
Gün içerisinde ki programlar Huzur evi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurumların ziyaret edilmesi ile davam etti.ayur1 ayur2 ayur3 ayur4 ayur5 ayur6 ayur7 ayur8 ayur9 ayur10

Share
1734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri