logo

reklam

Ağrı’da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Start Aldı

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından organize edilen, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Avrupa Spor Haftası etkinliği açılış töreni yapıldı.

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da bir çok farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na Ülkemizde de 81 il ve ilçelerde eş zamanlı olarak yapılan açılış töreni ile start verildi.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Vali Lütfi Yiyenoğlu Şehir Stadyumunda yapılan açılış seremonisine, Spor Şube Müdürü Cemil Budak,Şube Müdürleri Antrenörler, Sporcular ve Sporcu Velileri Katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Spor Şube Müdürü Cemil Budak’ın konuşmaları ile devam etti.

Budak; Geleceğimiz olan sevgili gençler, şube müdürlerim, kıymetli antrenörlerimiz ve değerli sporcularımız hepiniz Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliğimize hoş geldiniz.

2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız öncülüğünde, Herkes İçin Spor Federasyonu himayelerinde 81 ilde eş zamanlı olarak başlayan Avrupa Spor Haftası açılışını Ağrı’da yoğun katılım ile gerçekleştirdik.

Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişmesi hizmet etmek olan bu hafta vesilesiyle tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de başını Herkes İçin Spor Federasyonu çektiği bir dizi aktivite gerçekleştirilmiştir.

Ağrı’da İl Müdürlüğümüz koordinesinde “Avrupa Spor Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

İl Müdürlüğümüzce; Judo,Taekwondo, Masa Tenisi, Kickboks, Güreş, Halter, Boks,Yüzme ve Badminton  branşlarında müsabakalar düzenlenecek.

Müsabakalarımız 1 hafta boyunca devam edecek, tüm sporseverleri müsabakalarımıza izlemeye davet ediyoruz.

Saat 11: 00’da tüm Türkiye ile 81 ilde eş zamanlı olarak başlayan Avrupa Spor Haftası etkinlik alanından düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası açılış töreninde; judo, taekwondo, masa tenisi, kickboks, güreş, halter, boks branşlarında sporcularının yaptığı sportif gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Share
1346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri