logo

reklam

AĞRI’DA “AİLE OKULU” SEMİNERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı  Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı’nın birçok ilde başlattığı Diyanette çalışan personele yönelik “Aile Okulları” projesi  Ağrı ilimizde  gerçekleşti. İki gün süren seminere Merkezden, köylerden ve İlçelerden personeller katıldı.

Bu seminer ile, “modern hayatın akışı içerisinde değerlere uygun aile modelinin oluşturulması, aileyi devam ettirebilmek için sevgi ve saygı temellerinin İslami çerçeveler içinde ayakta tutulması, aile bireylerine etkili iletişim becerilerinin kazandırılması, evlilik konularında yanlış bilinenler hakkında eğitim verilerek sağlıklı ailelerin temellerinin oluşturulması, boşanma ile ilgili doğru bilgilendirme yapılarak tarafların bu süreci en az hasarla tamamlamalarının yardımcı olunması” hedeflendi.

İlimizde yapılan seminerde şu konular işlendi: “Eşlerarası İletişim, Ailede Çatışma ve Çözüm Yolları, Ailede Fıkhi Meseleler, Aile ve İnternet Kullanımı, Çocukluk Döneminde Din ve Değer Eğitimi, Çocuğa Mahremiyet Bilincini Kazandırma, Öfke Kontrolü, Ergen Sorunları, Gençlerle İletişim ve Kur’an/Sünnet Perspektifinde Ailede Dini Değerler”

İki gün süren seminerde şu akademisyen ve uzmanlar görev aldı:

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT, Başkanlık Vaizi Nurettin Muhtar ACAR Kişisel İletişim Uzmanı Yüksel BAĞLAR, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Tahir TURAL, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr Mehmet Akif OCAK, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim  Üyesi Prof. Dr. Mehmet Zeki AYDIN hocalar katıldı.

aile8 aile7 aile6 aile10 aile4 aile1

 

Share
2486 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri