logo

reklam

Ağrı’da Aile Destek Merkezleri ile Gençlik Merkezleri geliyor

destek2 desstak1 destek3

İl Özel İdaremiz, Valiliğimiz öncülüğünde köylere Aile Destek Merkez’leri (ADEM) ile Gençlik Merkezleri kuruyor. Kırsal altyapı çalışmalarına her alanda devam eden İdaremiz, vatandaşa hizmet odaklı projelerle çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor.
Köylerimizde kurulacak Aile Destek Merkezleri ile bayanlarımız birbirinden farklı beceri kursları ile kendilerini geliştirme imkânına kavuşacaklar. Kadınların deneyim ve tecrübelerini artıracak olan Aile Destek Merkezleri aynı zamanda kaliteli ve iyi zaman geçirebilecek sosyal bir amaca hizmet edecek.
Gençlerin donanım zenginliği amaçlanacak.
Gençlik Merkezlerimiz ise; gençlerimize sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapabilme ortamı sağlayacak. Gençlerimiz ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirme imkânına kavuşacak. Köylerimize donanım zenginliği katacak Aile Destek Merkezleri ile Gençlik Merkezleri büyük bir işlevi yerine getirmesi bekleniyor.

Önceki gün Fatih Mahallesi’ndeki Gençlik Merkezi ile Eleşkirt ilçesindeki Aile Destek Merkezi’nin (ADEM) temel atma törenlerine katılan Valimiz Musa Işın şöyle konuştu: “Bizin inancımıza göre kadınlarımız bizim başımızın tacıdır. Biz onları hem seveceğiz hem sahip çıkacağız. Aynı zaman da bunun gibi mekânlarla sosyal hayatta kadınlarımıza daha çok değer vererek onlara geniş bir alan açacağız. Burası hem sosyalleşme hem dertleşme, üretme, hayata kendisini hazırlama için bayanlarımızın bir mekânı olacak. Yine Gençlik Merkezi yapmamızdaki amaç, çocuklarımız kendilerini, geliştirsinler, terör örgütlerinin kucağına düşmesinler, annesine, babasına ve memleketlerine hayırlı evlatlar olsunlar. Derdimiz budur. Allah’ını, peygamberini bilen annesini, babasını sayan, vatanına ve milletine bağlı bir gençlik istiyoruz. Gençlerimizi seviyoruz, çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Gençlerimizi elimizden alanlara fırsat vermiyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz imanlı olsunlar. Bir ellerinde Kur’an-ı Kerim olsun diğer elinde bilgisayar olsun. Hem zamanı ve çağı bilsinler, hem de Allah’a iyi bir kul olsunlar. Güzel ahlak sahibi olsunlar. Kimseye iftira atmasın, yanlış hesap içinde olmasınlar. Bunun için gayret etmeye devam edeceğiz.”

Share
1700 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri