logo

reklam

Ağrı’da 8 PKK/KCK üyesi tutuklandı

pkk-670

Ağrı’da 29-30 Ağustos tarihlerinde İl Merkezi ve Doğubayazıt İlçesi’nde gözaltına alınan PKK/KCK terör örgütü mensubu 14 kişiden 8’i tutuklandı.

Ağrı İl Merkezi ve Doğubayazıt İlçesi’nde 29-30 Ağustos tarihlerinde eylem hazırlığı içinde olan PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik yapılan operasyonlarda, il merkezinde 8, Doğubayazıt ilçesinde ise 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen kişilerden il merkezinden E.M. ve R.K., Doğubayazıt İlçesinden de E.O., M.G., S.Y., M.Ö., M.G. ve F.G. isimli 6 terör örgütü mensubu tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonlarda gözaltına alınan şahısların evlerinde yapılan aramalarda; “3 adet Kaleşnikof marka tüfek ve tüfeğe ait 10 adet şarjörle 299 adet fişek, 3 adet tabanca ve tabancaya ait 3 adet şarjörle 32 adet fişek, 1 adet kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 50 adet kurusıkı fişeği, 1 adet tek kırma tabir edilen tüfekten bozma tabanca, 2 adet el bombası, 15 Adet EYP, Bomba yapımında kullanılan 16 adet piknik tüpü, Bomba yapımında kullanılan 80 kg Amonyum nitrat mazot karışımı gübre, Bomba yapımında kullanılan macun şeklinde üç parça yaklaşık 400 gr A-4 plastik patlayıcı, 32 adet bomba ateşlemede başlatıcı olarak kullanılan fünye ve bomba malzemelerini sıkıştırmada kullanılan bir rulo pamuk, 6 adet 25 li havai fişek rampası, 3 (üç) litrelik motor yağı ve benzin karışımı, 7 adet av tüfeği fişeği, 1 adet sustalı tabir edilen bıçak, 12 adet örgütsel kitap ve doküman, 4 adet bally yapıştırıcı, 3 adet şüpheli şahıslara ait olmayan kimlik ve 3 adet banka kartı ele geçirilmişti.

Share
1702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri