logo

reklam

Ağrı’da 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

 

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ile İl Protokol Üyelerinin katılımıyla Ağrı Valiliği bahçesinde, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Anma Programı düzenlendi.

Valimiz Dr. Osman Varol, İl Protokol Üyeleri ile birlikte 15 Temmuz konulu resim sergisini gezdi. Valimiz Dr. Osman Varol’un, İl Protokol Üyelerimizin ve vatandaşlarımızın katıldığı program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının dinlenmesi ile devam etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının dinlenmesinin ardından Valimiz Dr. Osman Varol, vatandaşlarımıza hitap etti:

“Bugün burada bizleri yalnız bırakmayarak Demokrasi Nöbetine katılan çok kıymetli Ağrılı hemşehrilerimiz, sivil toplum kuruluşlarının çok değerli temsilcileri ve üyeleri, geleceğimizin teminatı olan çok kıymetli gençlerimiz, çocuklarımız ve evlatlarımız, hanımefendiler, beyefendiler, çok değerli basın mensupları; 15 Temmuz gibi her millete nasip olmayacak destansı bir direnişin altıncı yıl dönümünde bir araya gelmenin memnuniyeti içinde hepinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Milletimiz, o kara gecede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara sel gibi akmış, istiklal ve istikbaline kast etmek isteyenlere karşı kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, her kesimden insanıyla durmuş ve ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir.

Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden Milletimiz, demokrasi nöbeti tutmuş, meydanları boş bırakmamış ve büyük bir demokrasi zaferine imza atmıştır. Tüm bu yaşananlara dünya gıpta ile bakmış, şanlı tarihimizin sayfalarına bir destan daha eklenmiştir. Tarihi şan ve şeref destanlarıyla dolu olan Milletimiz bu mücadelesiyle tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Millet gücü, tankın, topun ve uçağın gücünü yenmiş, demokrasimiz geleceğe güvenle taşınmış, Şanlı bayrağımız inmemiş, ezanlarımız dinmemiştir.

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugünde milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, milletçe tek vücut olarak canımız pahasına mücadele edip istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Birlik ve beraberlik içinde önümüze çıkan tüm engelleri aşacak ve hedeflerimize doğru kararlılıkla yürümeye ilelebet devam edeceğiz.

Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum aziz milletimi tekrar kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün yıl dönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz Şehitlerimize ve vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum.”

Valimiz Dr. Osman Varol’un konuşmaları sonrasında programımız, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma Koşusu, badminton, halter ve tenis müsabakalarında dereceye giren sporcularımıza ödüllerini takdim edilmesi ile devam etti.

Ödül töreninin ardından Valimiz Dr. Osman Varol, anma programına katılan Ağrılı hemşehrilerimizle hatıra fotoğrafı çektirerek, katılımları için vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri