logo

reklam

Ağrı Ziraat Odası Başkanı Aydemir: Çoban ateşi yaktık

aydemir8 aydemir1 aydemir2 aydemir3 aydemir4 aydemir5 aydemir6 aydemir7
Servet ARSLAN/ AĞRI, (DHA)- SİVİL toplum kuruluşlarının başkanları ile birlikte Ankara’ya giden Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, “Çoban ateşi yaktık” dedi.
Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir, Arıcılar Birliği Başkanı Erol Kılıç, Muhtarlar Derneği Başkanı Bedrettin Taşdan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nizamettin Şahin ve Ziraat Odası yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle Ankara’ya gittiklerini bildirdi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile bir süre görüştüklerini anlatan Yavuz Aydemir; Türkiye’de çilek üretiminin Temmuz ayında bittiğini oysa iklim koşulları nedeniyle Ağrı’da çilek üretiminin Ağustos ayında başladığını, bunun da bir avantaj olduğunu belirterek destek istediklerini belirtti. Aydemir,, talebimiz üzerine Bakan Yılmaz, DAP Bölge Başkanlığı ile görüşerek destek verilmesi ve çilek projesinin hayata geçirilmesi talimatı verdiğini söyledi. SERKA ve SODES projelerinde Ağrı için pozitif ayrımcılık sözü aldıklarını ifade eden Aydemir, daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile görüştüklerini açıkladı. Aydemir, görüşmeyle ilgili şöyle konuştu:

“Ağrı, hayvancılık bölgesi ilan edilecek. Şeker Fabrikası üreticilerine doğu’ya has prim ödenmesi için çalışma yapılacak. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününün Ağrıda kutlanması için teklifimizi olumlu karşıladı. Ayrıca Bakan Çelik arıcılık konusunda tüm bölgede kovan başı desteği 2 katına çıkaracakları müjdesini verdi. Biz oda olarak Çoban Ateşini yaktık. Bu saatten sonrası bu çoban ateşine tanıklık edenlerin hikayesi olacak. Duru, saf, öz hüviyetine dönüştürerek erdemli yeni ve güçlü bir Ağrı inşa etmek istiyoruz. Bu noktada siyasetin bürokrasinin ve sivil toplumun katılımına ihtiyacımız var.”

 

Share
3469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri