logo

reklam

AĞRI VALİSİ DR. OSMAN VAROL, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ve heyeti, Ağrı il ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarıyla, Burçin Uysal Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Ağrı il ve ilçelerinde görev yürüten ajans temsilcileri, yerel gazete temsilcileri, web site imtiyaz sahipleri ile bir araya gelerek onlarla sohbet eden Vali Varol, basının zor bir görev üstlendiğini, gece gündüz demeden, emek ve yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

Ağrı il ve ilçelerinde Ağrı Valiliği öncülüğünde Ağrı ilinin potansiyellerinin ortaya konulması noktasında eğitim, kültür, tarım, hayvancılık, sağlık, gençlik ve spor alanlarında hayata geçirilen projeler ve yürütülen çalışmalar kurum müdürleri tarafından yapılan slayt sunumlarla basın mensuplarına tanıtıldı.

Vali Dr. Osman Varol basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda “Serhat Şehri Ağrı’mızın büyük potansiyellere sahip olduğunu ve göreve başladıkları ilk günden beri bu potansiyelleri ortaya koymak için yoğun bir biçimde çalışma yürütüyoruz. Ağrı’da yapılan yatırımlar için Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Ağrı halkı adına sonsuz teşekkürler ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz. Bakanlıklılar nezdinde Ankara’da her gittiğimiz kapının bizlere açık olduğunu, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin çok büyük katkılarının olduğunu ve her konuşmasında Ağrı ilinde yapılan yatırımlarda çok büyük emeği olan Ağrı eski Valisi Süleyman Elban abi diyerek hep yad etmesi bir vefa öğreneğinin göstergesiydi. Ağrı il ve ilçelerinde yapımı devam eden ve yeni temelini atacağımız tüm projelerimiz hayata geçtiği vakit Ağrı iş dünyasında yatırım yapmak için aranan bir şehir olacaktır ifade etti”.

DOĞUBAYAZIT’TA NELER YAPILIYOR VE NELER YAPILACAK

Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Söyler Haber ve Agrihaberlerinet web site imtiyaz sahibi Sıddık Söyler Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’a Doğubayazıt ilçesinde yaptığınız ve yapacaklarınız nelerdir diye sordu? Vali Dr. Varol; Doğubayazıt ilçesinde yapımı devam eden ve yapılacaklar; Tekstil Kent, Olimpik Yüzme Havuzu, Bilim Sanat Merkezi, Kütüphane, Özel İdare Şantiye Binası, Recep Tayyip  Erdoğan Parkı en kısa sürede yap işlet devret modeli ile kiraya verilecek, Gençlik Merkezi, Tenis, Voleybol sahaları, İshakpaşa Sarayı’nda 12 milyona çevre düzenlemesi, İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani arasında otopark, Ahmed-i Hani’de ismini açıklamayan bir hayırsever işdamı 1 milyon Euro vererek çevre düzenlemesi, Suluçem, Karabulak, Telçeker ve Gürbulak köylerine Aile Sağlık Merkezleri, Valilik öncülüğünde Ağrı Dağı Projesi için bilim insanları tarafından fizibilite çalışmalarının sonuna geldiğini, Köylerde Camii, Mezarlık Duvarı ve Taziye Evleri için valilik olarak ayni yardım yapıldığını, Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Stadyumunun soyunma odaları ve saha zeminin yapılması ayrıca proje aşamasında olan bazı projelerinin olduğunu projeler bitince  Doğubayazıt halkı ile projelerimizi paylaşacağız diye sorularımıza cevap verdi.

Vali Dr. Osman Varol’a kahvaltı programında Vali Yardımcısı Kerem Türker, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, Tarım ve Orman İl Müdür V. Ferdi Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Hamza Açık, Kültür ve Turizm İl Müdür V. Erkan Kösedağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Coşkun Daharlı eşlik etti.

Share
797 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri