logo

reklam

AĞRI KYK FARKINDALIK ATÖLYELERİ TAMAMLANDI

Kasım ayı içerisinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrenci topluluklarından Bilinçli Gençler Topluluğu, Kritik Analitik Düşünme Topluluğu ve Tarihe Yolculuk Topluluğu ile Kredi Yurtlar Kurumu Ağrı il müdürlüğü arasında öğretim elemanları ve üniversite öğrencilerini ilgilendiren önemli bir projeye imza atılmıştı.

02-03 Ocak Tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan projenin son atölye çalışmaları kötü hava şartlarından ve bazı sebeplerden dolayı gerçekleştirilememiştir. Son atölye çalışmalarının bir kısmı bahar yarıyılındauygun bir döneme ertelenmiştir. Bu olumsuzluklara rağmen, çok ses getiren projeninKYK’da kalanbayan üniversite öğrencileri kız yurtlarında da yapılması için hem KYK’ya hem de üniversiteye talepte bulunmuşlardır.

Protokol kapsamında 05 Aralık – 03 Ocak tarihleriarasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan 24 kişilik bir kadro ile “Tarih”, “Edebiyat”, “İlahiyat”, “Kritik ve Analitik Düşünme”, “Helal ve Sağlıklı Gıda” ve “Siyasal Düşünce” başlıkları altında 6 atölye çalışması gerçekleştirilmiştir. Ağrı Ahmed-i Hani erkek öğrenci yurdu seminer salonunda her haftasonu, farklı konularda farklı konuşmacılar tarafından bir dizi seminerler verilmiştir.

Ağrı’daki tüm erkek yurtlarından öğrenciler, ilgi alanlarına göre istedikleri atölyeye katılarak farkındalık sahibi olmuşlardır. Her atölye içinde görev alan 4 öğretim üyesi, öğrencilerin kişisel ve manevi gelişimlerine, sağlıklı düşünme becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak konularda, Aralık ayından başlamak üzere 4 hafta boyunca “Farkındalık Atölyeleri” başlığı adı altında  seminerler vermişlerdir.

Bilinçli Gençler Topluluğu Danışmanı Arş. Gör. Mehmet Emin Türklü, projenin gerçekleşmesinde yukarıda adı geçen öğrenci toplulukları danışmanları Yrd. Doç. Dr. Emrah İstek, Arş. Gör. Mehmet Kerem KARASU, Ağrı KYK il sorumluları Selahattin Han, Bünyamin Taş beylere,bu büyük projenin gerçekleşmesinde göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayıteşekkürlerini iletti. Projenin ikinci aşaması için temasların ve girişimlerin devam ettiğini ve KYK kız yurtlarında gerçekleştirilmesi planlanan “Farkındalık Atölyeleri” çalışmaları için Kritik Analitik Düşünme (KAD) Topluluğu’na görev verileceğini belirtti.

akyka1 akyka2 akyka3 akyka4

Share
1940 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri