logo

reklam

Ağrı İl Özel İdaresi’nin hedefi bütün köy yollarını asfalta kavuşturmak

Ağrı İl Özel İdaresi kırsal altyapı hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılı yatırım programı kapsamında kırsalda yol ağının daha modern hale gelmesi için 178 km yol ağını asfaltladı. İl Özel İdaresi, merkez ve ilçelerde sürdürdüğü çalışmalarda Doğubayazıt’ta 10, Taşlıçay’da 4, Tutak’ta 3, Hamur’da 3, Eleşkirt’te 8, Patnos’ta 4, Diyadin’de ise 2 köy yolunu asfaltlama çalışmasını bitirdi.
KÖYDES’ten 2015 yılı için 10 milyon mali destek
Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES), ve İl Özel İdaresi’nin bütçelerinden sağlanan ödenekle yapılan asfaltlama, nüfus yoğunluğu bakımından fazla olan grup köy yolları için öncelikli sırada. 2015 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliği aracığıyla yapılan asfaltlama çalışmalarına KÖYDES 12 milyon TL mali destek verirken, İl Özel İdaresi’nin ayırdığı bütçe ise 10 milyon TL oldu.
Yol konforu artırılıyor
İl ve ilçeler genelinde köy yollarında asfalt kaplama ve bakım-onarım çalışmalarını sürdüren Ağrı İl Özel İdaresi, merkeze bağlı Murat, Çakıroba, Özbaşı, Oğlaklı, Uzunveli, Mollaosman, Dumanlı, sabuncu, Aşağı Pamuktaş köy yollarını asfalta kavuşturdu. Söz konusu yollarda sıcak kaplama asfalt işini yapan ekipler, yaptıkları çalışmalarla yolu daha konforlu hale getirdi.
Kırsalda yaşayan vatandaşlar memnun
BSK asfalt olarak yapılan çalışmaların hedefi, önümüzdeki yıllarda toplam 2300 km yol ağına sahip köylerin tamamı. Kurum olarak her yıl çok sayıda köy yolunun bakım ve onarımlarının yapıldığını belirten Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sedat İnci, yüksek kalite standartlarında gerçekleştirilen çalışmaların kırsalda yaşayan vatandaşları memnun ettiğini söyledi.
2011-2015 yılları arası 586 km BSK asfalt yapıldı
Yollardaki iyileştirme çalışmalarının havaların düzelmesiyle tekrar başlayacağını ifade eden İnci, “Asfaltlama çalışmaları sonucunda yollarımızın kalitesi ve standardı arttırılıyor. Altyapı yatırımlarında ve yürütülen diğer tüm çalışmalarda kamu yararı, kaynakların etkin ve verimli kullanılması, hizmetin gereği, vatandaş odaklı hizmet anlayışı İdaremizce daima ön planda tutuluyor. İl Özel İdaresi, ilimizin sorunlarının çözülmesine yönelik önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. İnşallah 2016 asfaltlama sezonunda çalışmalar artarak devam edecektir” dedi.

İl Özel İdaresi personelinin altyapı problemlerinin çözülmesi noktasında büyük özveri gösterdiğini söyleyen İnci, 2011-2015 dönemlerinde toplam 525 km asfaltlama çalışması yapıldığını söyledi. 525 km asfaltın 55 milyon TL’si KÖYDES’ten, 53 milyon TL’si ise İl Özel İdaresi’nin bütçesinden sağlandı.

aval1

 

Share
1445 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri