logo

reklam

Ağrı İl Özel İdaresi Kış boyu 16 bin km yol açtı

Ağrı’da gece boyunca etkili olan kar yağışı 225 köy yolunu ulaşıma kapattı. Yol açma çalışmalarına gece saatlerinde başlayan İl Özel İdaresi ekipleri 85 köy yolunu ulaşıma açtı. 24 saat aralıksız çalışan İl Özel İdaresi ekipleri, bugün itibariyle bütün kapalı köy yollarını açmayı hedefliyor.

Olumsuz hava durumundan dolayı Ağrı il merkezi, Diyadin, Doğubayazıt, Patnos, Hamur, Tutak, Eleşkirt ve Taşlıçay’da okullar tatil edilerek yarıyıl tatili bir gün daha uzatıldı. Öğrencilerin yoğun olduğu köylerde yol açma çalışmalarına öncelik veren ekipler, salı gününe kadar kapalı köy yolu bırakmamak için çalışmalarına devam ediyor.

80 köy yolu ulaşıma açıldı

2015-2016 kış mevsiminde karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla İl Özel İdaresi ekipleri, “Karla Mücadele Eylem Planı” çerçevesinde şimdiye kadar 16 bin km yol ağını ulaşıma açtı.

Her türlü hava muhalefetine karşı kurum olarak hazır olduklarını belirten Ağrı Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sedat İnci, 59 iş makinesi, 8 ekip ve 80 personel ile çalıştıklarını ifade etti. İnci, “İlimizde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik veriyoruz. Ancak herhangi bir sağlık durumu, mahsur kalma, cenaze gibi acil durumlarda karla mücadele ekipleri talep edilen yere en kısa sürede intikal etmesi için talimat verdik. Şu anda 100’ün üzerinde köy yolunda ekiplerimiz çalışıyor. İnşallah seri çalışarak bütün kapalı köy yollarımızı bugün açmayı hedefliyoruz. Greyder, dozer, kar bıçaklı kamyon, treyler, Loder ve JCB makinelerimiz halkımızın hizmetinde” dedi.

Haber : Erat Kocaoğlanayol1 ayol2 ayol3 ayol4

BİTLİSTE KARLA MÜCVADELEDE GECE MESAİSİ (VAHİT OLCAY/BİTLİS-İHA)

Share
1986 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri