logo

reklam

Ağrı İl Özel İdaresi Ekiplerinin Karla Mücadele

karla müc1

Ağrı İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri Kar ve tipi nedeniyle kapanan köy yollarını açmaya devam ediyor. 568 köy olmak üzere toplam 929 yerleşim biriminde 3275 km yol ağında karla mücadele hizmeti yürüten ekipler özverili bir şekilde çalışıyor.
59 iş makinesi, 79 personelle aralıksız hizmet
Vatandaşların mağdur olmaması, öğrencilerin okullarına rahat gitmesi ve köylerde Sağlık sorunları olan insanların sıkıntıya düşmemesi için 59 iş makinesi ve 79 personelle aralıksız çalışan ekipler her zorluğu aşıyor.
Olası kar yağışına karşı güçlü ve dinamik bir ekiple hazır olan İl Özel İdaresi ekipleri vatandaşın rahat olmasını ve herhangi bir endişe duymamasını gerektiğini söylüyor.
Vatandaştan Özel İdareye tam not
Kırsal alanda karla mücadele çalışması yapan ekipler son olarak Sağırtaş, Aşağı kent, Orta Kent ve Yukarı Kent köylerinin yollarını ulaşıma açtı.
Merkeze 40 km uzaklıkta bulunan grup köy yolunda çalışan ekipler kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğunu söyledi.
Kış başladığından beri 4 defa açılan grup köy yolunda çalışan ekipler ”Kar ne kadar yoğun olursa olsun, bizde buna karşı o kadar özverili çalışıyoruz, çalışacağız. İnsanımızın yüzündeki tebessüm ve memnuniyet her şeye değer” ifadelerini kullandı.
Şu ana kadar 11 bin km yol açıldı
Kırsal alanda karla mücadele çalışması yapan ekiplerin başında bulunan Saha Amiri İsmet Polat ve Merkez Şantiye Şefi Ahmet Zengin:
“Şu ana kadar 11 bin km yol ağını ulaşıma açtık. İl Özel İdaresi ekipleri her türlü duruma karşı hazır ve nazır bir şekilde bekliyor. Saat ve zaman gözetmeden sürekli herhangi bir olumsuzluğa karşı alarm durumundayız” dedi.
İl Özel İdaresi her an yanımızda
İl Özel İdaresi ekiplerini köyün girişine doğru karşılayan köylüler ”Allah devletimizden razı olsun. Bizi şimdiye kadar hiç yalnız ve olumsuz bir durumda bırakmadılar. Yolumuz kapanır kapanmaz en kısa sürede müdahale edip açıyorlar. Çocuklarımızın eğitiminde bir aksaklık olmuyor. Bu çok önemli” şeklinde konuştu.

Share
1571 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri