logo

reklam

AĞRI İL AV KOMİSYONU TOPLANDI

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunun 3. maddesi gereğince Ağrı Vali Yardımcısı Vekili Cüneyt MANİSA Başkanlığında Ağrı Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Avcı Derneği ve Avcı Derneklerinden iki Avcı Üyeden oluşan İl Av Komisyonu 16.02.2016 tarihinde Ağrı Valiliği Toplantı Salonunda toplandı.

 

Toplantıda; Avlanmasına İzin Verilen Av Hayvanları ve Süreleri, Limitleri, Koruma Altına Alınan Av Hayvanları, Koruma Altına Alınan Av Hayvanlarından Avlattırılması Talep edilen Türler, Yasaklanan Avlanma Usul ve Şekilleri, Yasaklanan Avlanma Araç ve Gereçleri ile Özellikleri, Mücadele Maksatlı Avlanma Esas ve Usulleri, Avlanmanın Yasaklandığı Sahalar, ile ilgili kararlar alınarak 2016-2017 Av yılı için Mayıs ayında toplanacak olan Merkez Av Komisyonuna (MAK) sunulacaktır.

 

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce yapılan açıklamada; Ağrı İl genelinin tamamı, 25 adet genel avlağa ayrılmış olup; avcılarımız, 2016-2017 Av Yılı Av Döneminde Avlak Yönetimi Bilgi Sisteminden (AVBİS) Av Hayvanı Kota izni almak şartıyla av yapabilecekleri belirtildi.

orman1 orman2 orman3

Share
2583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri