logo

reklam

Ağrı İHH’dan Karataş Ailesine Yardım Eli

 

Ağrı İHH ekipleri önceki gün basında yer alan Kazımkarabekir mahallesindeki ihtiyaç sahibi Karataş ailesini ziyaret ederek kendilerine acil yardımda bulundular. İçinde bulunduğumuz 2016 Ramazan ayında “Kardeşliği Hisset Vakit Ramazan” sloganıyla şu ana kadar yetim ve yardıma muhtaç ailelere 500 den fazla gıda kolisi 350 çocuk paketi ulaştırdık ayrıca 300’e yakın yetim çocuğa bayramlık kıyafet ve 100 aileye de zekat yardımında bulunduklarını belirten Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak; ” Önceki gün basından haberini aldığımız Kazım Karabekir mahallesindeki Karataş ailesinin durumunu yerinde görmek için yardım birimimiz ile beraber aileyi ziyaret ettik. Gerçekten çok kötü şartlar altında yaşayan ve adeta 6 küçük çocuğuyla beraber yaşam mücadelesi veren bir aile. İçinde yaşadıkları evin bir çok sıkıntısı var. Düzgün bir mutfaklarının, banyo ve lavabolarının olmadığını bu yüzden çocuklarının temizliklerini dahi yapmakta çok zorlandığını belirten anne G. Karataş 5 çocuğunun okula gittiğini bu yüzden masraflarının oldukça fazla olduğunu eşinin deçoğu zaman buralarda iş bulamadığından dolayı çalışmak için il dışına çıkmak zorunda kaldığını ve tek başına bizler bakmakta zorlandığını söyledi.

Bizler de İHH olarak yaptığımız incelemeler sonucunda öncelikli olarak ailemize acil yardım kapsamında gıda yardımında bulunduk ve ayrıca bazı hayırseverlerin bizlere ulaştırmış olduğu zekatlardan da kendilerine nakdi yardımda bulunduk. Ailenin sosyal yardımlaşama ve dayanışma vakfına başvurmaları için kendilerine yardımcı olabileceğimizi belirttik.

Ancak buradan Ağrı’daki hayırsever kardeşlerimize özellikle şu çağrıda bulunmak istiyorum diyen başkan Engin; Bu ailemize acilen her türlü ev eşyası ve yaşam şartlarının bir nebzede olsa daha düzgün hale gelebilmesi için özellikle mutfak, banyo ve lavabo için tamirat desteğinin yapılması gerekmektedir. Yardımda bulunmak isteyen kardeşlerimiz bizlere ulaşabilirler.

akar1 akar2 akar3 akar4 akar5

Share
1727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri