logo

reklam

Ağrı İHH’dan 500 Aileye Ramazan Yardımı

ahha2 ihha1

 

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem ENGİN, İHH’nın 2016 Ramazan ayı çalışmalarına, “Kardeşliği Hisset Vakit Ramazan” sloganıyla başladığını belirtti.

İHH’nın bu Ramazan beş kıtaya ulaşacağını ifade eden Engin,”20 yılı aşkın bir süredir her ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH ekipleri bu yıl beş kıtaya iyiliği ulaştırmak için yine uzun yolculuklara çıkacak. Ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin ve yetim ailelerinin kapılarını çalacak. Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak” dedi.

Bizler de Ağrı İHH olarak ramazan ayının ilk gününden itibaren yardım dağıtımlarımızı sürdürmekteyiz diyen ENGİN: ” Ağrı Merkezdeki 17 mahallemizde ve ayrıca Doğubeyazıt, Taşlıçay, Patnos ve Eleşkirt ilçelerimizde daha öncesinde tespit ettiğimiz yetim ve muhtaç ailelere ramazan gıda kolileri ve yetim çocuklarımız için hazırlanmış olan ramazan hediye paketlerini ulaştırıyoruz. Gerek Vakıf merkezimizin gönderdiği gerekse de Ağrı’daki hayırsever halkımızın yaptığı bağışlar sonucu ramazan ayı boyunca 500 aileye gıda yardımı yapacağız inşallah. Ramazan ayı bir infak, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu yüzden hep birlikte yardıma muhtaç insanlara el uzatmamız gerekir. Bu hepimizin hem islami hem de insani sorumluluğudur.

Ağrı İHH olarak inşallah bu Ramazan ayında yapacağımız yardımlar şöyle olacak;

– 500 aileye Ramazan gıda kolisi

– 300 çocuğa Ramazan hediye paketi

– Bayram öncesi 300 yetim çocuğumuza bayramlık elbise

– 500 aileye kıyafet yardımı şeklinde olacak.

Bu çalışmalarda benimde hayrım olsun diyen bütün hayırsever kardeşlerimiz derneğimize ulaşıp gerek dağıtımlarda yardımcı olarak, gerek de bağışta bulunarak bu hayra ortak olabilirler. Zira bu bir iyilik gönüllülerinin birlikte yürüdüğü hareketidir o yüzden bizler diyoruz ki “İyilik Her zaman Her yerde”

Özellikle fitre ve zekat ibadetinin bu ay içinde yoğun bir şekilde ifa edildiğini, bu sayede muhtaç insanların kollanıp gözetildiğini ve bunun da insanımızın gerçekten çok ihtiyaç duyduğu toplumsal birlik ve beraberliğe olumlu bir katkı sağladığını belirten Engin;

Bu vesile ile Ramazan ayının tüm İslam âlemine ve insanlığa hayır bereket, barış ve adalet getirmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. Dedi.

– Bir kumanya bedeli 80 TL.

– Bir yetimin bayramlık elbise bedeli 100 TL.

– Bir fitre bedeli 15 TL.

 

Share
2151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri