logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNVERSİTESİ ADAY ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

 

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci kapsamında Ağrı Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nden aday öğretmenleri ağırladı.

 

Ağrı’ya atanan Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesindeki 120 aday öğretmen, Mesleki Gelişim ve Kariyer etkinliği kapsamında grup sorumluları Selahattin BİLGİÇ ve Mahmut SÖYLEMEZ ile birlikte Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne ziyarette bulundu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telat YANIK’ı makamında ziyaret eden öğretmenler, üniversite hakkında bilgi aldı. Üniversitenin gelişim süreci hakkında bilgiler veren Prof. Dr. YANIK: “ Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen üniversitemiz, başarılı, azimli bilgin akademisyenlere sahip bir üniversite. Bilimi öğrencilerimize yaşattığımızda başarıyı yakalamış oluruz, çünkü ülkemizin daha aktif yeni beyinlere ihtiyacı var. Gelişime ve bilime açık olan üniversitemizin kapıları her zaman için bilim insanlarımıza açıktır” dedi.

 

Ziyaret sonrası aday öğretmenler, Öğr. Gör. Candan KOÇAK’ın rehberliğinde üniversiteyi gezme imkanı buldu. Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, fakülte, yüksekokul,meslek yüksekokulu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Konukevi, Tenis Kortlarını gezen öğretmen adayları, İslami İlimler Fakültesi’nde sınıfları yakından görme imkanı bulurken öğrencilerle de sohbet etti.

 

Fen – Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sunumda ilk olarak İbrahim Çeçen (IC) Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER, öğretmenlere İbrahim Çeçen hakkında bilgiler verip IC Holding kapsamında başarmış olduğu işleri anlattı. Yrd. Doç. Dr. DİNÇER: “IC Vakfı üniversitenin altyapı ve fiziki yapısını gerçekleştirmiş olmasına rağmen, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi idari yapı olarak bir devlet üniversitesi statüsündedir. Fakat burada birlikte sayın idarecilerimizle güzel bir sistem oturtmaya çalıştık. Bir anlamda vakıf destekli bir devlet üniversitesi olduğumuzu diyebiliriz. Bu nedenle üniversite yöneticilerine bize kapılarını açtıkları ve bizimle işbirliği yaptıkları için çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.Öğr. Gör. KOÇAK, slayt eşliğinde üniversitenin fiziki yapılaşması ve sayısal verileri hakkında bilgi verdi.

 

Yaklaşık 8 yıl önce kurulan üniversiteyi yakından görme imkanı bulmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten öğretmen adayları, yeşil dokusu, sosyal alanları ve her geçen gün büyüyen kampüsü ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin kentin geleceğe umutla bakan yüzü olduğunu söyledi. Kampüs turu, aday öğretmenlere öğle yemeği ikramıyla son buldu.

amez1 amez2 amez3 amez4 amez5 amez6 amez7

 

Share
4136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri