logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDEKİ TENİS TURNUVASI SONA ERDİ

atens7 atens1 atens2 atens4 atens5

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en prestijli uluslararası tenis turnuvası olan Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Challenger Turu Ağrı CUP’da, teklerde şampiyonluk kupasını Özbekistanlı tenisçi Farrukh DUSTOV, çiftlerde ise Kravchuk- Molchanov ikilisi kazandı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Türkiye Tenis Federasyonunun organize ettiği Ağrı CUP, üniversitenin tenis kortlarında oynandı. Türk Milli Takımı sporcuları ile birlikte, 30 ülkeden 56 tenisçinin katıldığı turnuva, tekler ve çiftler olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirildi.

Üniversitenin uluslararası standartlara sahip kortlarında bir hafta boyunca devam eden ve birbirinden zorlu mücadelelerin yer aldığı ATP Challenger Tur takviminde yer alan Ağrı Kupası Tenis Turnuvasının final müsabakalarını, Ağrı Valisi Musa IŞIN, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel ÜNAL, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz DURMUŞ ve sporseverler izledi.

Turnuvanın tekler finalinde Özbekistanlı sporcu Farrukh DUSTOV ile Hindinstanlı Saketh MYNENİ karşılaştı. Yaklaşık 1 saat 20 dakika süren maçta üstünlüğünü koruyan Özbek raket DUSTOV, 6-4 ve 6-4’lük setlerle rakibi MYNENİ’yi yendi. DUSTOV, böylece kariyerindeki beşinci Challenger zaferine ulaştı.

Turnuvanın çiftler finalinde ise Konstantin KRAVCHUK – Denys MOLCHANOV ikilisi ile Alexandr IGOSİN – Yaraslav SHYLA ikilisi karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-0 kazanan KRAVCHUK – MOLCHANOV ikilisi, turnuvanın çiftler şampiyonu oldu.

Kentte uluslararası bir tenis turnuvasının mutluluk verici olduğunu belirten Vali Musa IŞIN, turnuva başarılı bir ev sahipliği yapan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yönetimini kutladığını söyledi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesindeki kortların uluslararası standartlara sahip olduğunu ifade eden Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz DURMUŞ, “Başta Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN ve ekibi olmak üzere tüm üniversite çalışanları, bu uluslararası organizasyonu başarı ile tamamladı. Bir hafta boyunca bize her türlü imkanı sundular. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini, Vali Musa IŞIN, Prof. Dr. Yücel ÜNAL ve Cengiz DURMUŞ verdi. DURMUŞ, turnuvadaki katkılarından dolayı Üniversite Genel Sekreteri Ali BALKİS ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Murat TOK’a birer teşekkür plaketi verdi.

Share
2496 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri