logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı 2. Sınıf öğrencileri tarafından Türk Dünyası Kültür Günü Etkinliği düzenlendi.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Türk Dünyası Kültür Günü Etkinliğinde konuşan Prof. Dr. Kemal POLAT, “Örf – adet en önemli fonksiyonu geçmişe bağlılıktır. Ayakta durmak, büyük medeniyetler seviyesine çıkmak ve küresel dünyada yer edinmek istiyorsak öncelikle kendimiz olmalıyız. Bunlarla beraber kültürel değerlerimizi koruyup ayakta durabiliriz. Aksi takdirde yozlaşarak dünyada yok olur gideriz” dedi.

Etkinlikte konuşan Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Okutman Gülmira MALDOSULTANOVA, “Türk Dünyasını tanıtmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz etkinlik ile kültürün insanoğlunun gelişmesindeki öneme sahiptir. Kültür, dil, inanç, bilgi ve örf adet demektir” dedi.

Fen Edebiyat Fakültesi hocalarının desteği ve öğrencilerin özveri ile hazırlanan programda Türk topluluklarının kültür unsurları olan atasözleri, şiirler, tiyatro gösterisi ve çok önemli halk oyunlarıyla unutulmaz görsel bir şölen yaşattı.akıy1 akıy2 akıy3 akıy4 akıy5 akıy6

Share
2696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri