logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE “TASAVVUF OKUMALARI” PROGRAMI DÜZENLENDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde “Tasavvuf Okumaları” programı düzenlendi
İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda, Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Ağrı İl Spor ve Gençlik Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Tasavvuf Okumaları” programına akademisyenler, idari personel, öğrenciler, Ağrı İl Spor ve Gençlik Müdürlüğü bünyesinde ki Arapça kursiyerleri katıldı.
Programın açılışında konuşan Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulcebbar KAVAK, toplumda kitap okuma alışkanlığının henüz ileri seviyede olmadığını, nice emeklerle yazılan kitapların raflarda toz içerisinde kaldığını söyledi.
Yrd. Doç. Dr. KAVAK: “Hizmete yeni giren İslami İlimler Fakültesi binasında sizleri kitapla buluşturmak istedik. Toplumumuzun asırlardır dinî hassasiyetini, samimiyet ve ihlasını, fedakârlık ve diğerkâmlığını, bilgi ve marifeti bize öğreten tasavvuf ilmidir. Tasavvuf edebiyatı da bu işin en özlü ifade biçimidir. Bu amaçla Ağrılı kitap dostlarını bu manevi ve güzel çalışmayla buluşturmak istedik” diye konuştu.
Program, katılımcılara okudukları eserlerin hediye edilmesi ile sona erdi.1 2 3 4 5

 

Share
1784 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri