logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE İŞARET DİLİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından düzenlenen ‘Temel İşaret Dili’ kursunda başarılı olan kursiyerler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene, akademisyenler, idari personel,öğrenciler ve kursiyerler katıldı. Bölgede işaret dili alanında kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla açılan 2 aylık Temel İşaret Dili kursu sona erdi.13’ü bayan toplam 18 kursiyerin katıldığı 160 saatlik kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikalarının verildiği törende konuşan SEM Müdürü Öğr. Gör. Abdulselami SARIGÜL, işitme engellilerin toplumla bütünleşmesini sağlamak, engel durumları ortandan kaldırmak ve bölgede işaret dili alanında kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla bu kursu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğr. Gör. SARIGÜL: “Bu kursla, işitme engelli bireylerin sessiz dünyalarını anlamak, sesleri olmak ve aynı zamanda sosyal çevreleriyle iletişim kurmalarını sağlayarak toplumla bütünleşmelerine küçük de olsa katkı sunmayı amaçladık. Kurs alan öğrencilerin de hem meslek edinirken hem de engellilere yaşamın her alanında faydalı olmaları açısından bu kurs son derece önemlidir” diye konuştu. Program, başarılı kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

dil4 dil2 dil3 dil1

Share
1713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri