logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİĞİ

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Hemşirelik Haftası kutlandı.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Hemşireler Haftası etkinliğinde konuşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gamze YILMAZ, hemşirelik mesleği hakkında bilgi verdi.

Hemşireliğin zor çalışma şartlarını gerektiren, insan sevgisiyle dolu, şefkat, sabır, hoşgörü, özveri, empati gibi insani hisleri içinde barındıran onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. YILMAZ: “Yaşamları duymak, yani nabzın üzerine elinizi koyduğunuzda onu sadece saymamak, atan yüreğin sorunlarına, kaygılarına, umutlarına, acılarına açılmak ve hep birlikte daha sağlıklı bir geleceğe yürümek gerekir. Sağlık sisteminin en önemli aktörlerinden olan hemşireler, işte bu bilinçle görevlerini yapmaktadırlar.

Hemşirelerimizin yetişmesinde önemli katkıları olan başta değerli akademisyenlerimizin, etik ve profesyonel sorumluluğu tutkuyla gerçekleştiren tüm meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin Hemşireler Gününü kutluyorum” diye konuştu. Program, Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin tiyatro gösterisi ve şiir dinletisiyle sona erdi.

ahem1 ahem2 ahem3 ahem4 ahem5 ahem6

 

Share
2374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri