logo

reklam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde ‘Hasbi hal’ konferansı

 

 

Servet ARSLAN / AĞRI, (DHA)-Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile İhya Öğrenci Kulübü tarafından öğrencilere ‘Hasbi Hal’ konferansı düzenledi.

İslami İlimler Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen konferansa Akademisyenler, idari personel, Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici ve öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Diyanet İşleri Bakanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu eski Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar, insan ve din olgusu üzerinde durarak Allah’ın insanı eşsiz bir varlık olarak yaratığını söyledi. Dr. Kayapınar şunları söyledi:

“İnsan çeşitli nimetlerle donatılmıştır. Sağlığımız, görmemiz, yememiz ve soluduğumuz hava gibi birçok olgu insanı donatan çeşitli nimetlerdir. Cenab-ı Allah’ın bizlere sunmuş olduğu nimetlerden en önemli olanı insanlıktır. Yaratılan ilk insan Hz Adem’i Allah kendi dinini kendisi adına yeryüzünde uygulamak için halife olarak seçmiştir. Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ‘biz insanoğlunu birçok melekten daha üstün kıldık’ ifadesinden de anlaşılacağı gibi insanlık bir nimettir. Ancak Cenab-ı Allah insanlık nimetinin gerçekten bir nimet olması için din koymuştur. Çünkü insan her zaman daha güçlü olana inanır ve sığınır, din insanların hayatlarını disiplinine ederek güzel ahlaklı, temiz olmayı, güzel işler başarmayı ve güzel işlerde bulunmayı emreder.”

Program, Dr. Kayapınar’ın katılımcıların yönelttiği soruları cevaplandırması ile sona erdi.

aser1 aser2 aser3 aser4

 

Share
2081 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri