logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde öğrencilere yönelik farkındalık semineri gerçekleştirildi.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleşen seminere, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Yücel ÜNAL, İbrahim ÇEÇEN (IC) Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER, Anadolu Vakfı eğitimcileri, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

IC Vakfı ile Anadolu Vakıf eğitimcilerinin bursiyer öğrencilere yönelik ortak çalışması olan “Farkındalık” seminerinde konuşan eğitimciler, programda katılımcılara vermiş oldukları çizgisiz kağıtlar üzerine küp, ağaç, merdiven gibi birtakım şekiller çizdirerek yapılan çizimler üzerinden kişilik psikolojisi üzerine yorum yaptı.

Anadolu Vakıf eğitimcileri: “Farkında olabilmek için öncelikle dinlenmiş bir beyne ihtiyacımız var. Çünkü farkındalık aynı zamanda karşılaştığımız günlük olayları objektif yorumlayabilmektir. Farkındalık, en başta kendimizi tanımaktır. Karar mekanizmasında sağlıklı kararlar alabilmenin tek yolu beynimizi dinlendirerek, her türlü düşünceden arındıktan sonra karşılaşılan olayları yorumlamakla olur” diye konuştu.

Program, IC Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER’in eğitimcilere katılım belgesi takdimleri ile sona erdi.

adem1 adem2 adem3 adem4 adem5

Share
2013 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri