logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNDE ‘BİR GÜN SİZ DE YAŞLANACAKSINIZ’ PROJESİ

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) 4. sınıf öğrencileri ‘Bir Gün Siz de Yaşlanacaksınız’ projesiyle huzurevi sakinlerini ağırladı.

Nezehat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen projeye, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telat YANIK, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Bir Gün Siz de Yaşlanacaksınız projesinde konuşan Prof. Dr. Telat YANIK, “Değerli misafirlerimiz huzur evi sakinlerini, yaşlı olarak değil delikanlı olarak görüyoruz. Bir Hadisi şerifte: ‘Siz ancak zayıflarınızın duası sayesinde ayakta kalabilir ve mutlu olursunuz. Eğer süt emen çocuklar, beli bükük yaşlılar, otlayan hayvanlar olmasaydı, üzerinize azap sel gibi gelirdi’ dedi. Prof. Dr. YANIK konuşmasını “Umuyorum ki hazırlanan program ihtiyar delikanlıların hoşuna gider bizleri de dualarından esirgemezler, bu rahmet ve merhametten hep birlikte nasipleniriz” diye sürdürdü.

Eğitim fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr.Mehmet TEYFUR şöyle konuştu “ Yaşlılık imgesi her toplumda bir dizi yaşanmışlıkların sonucu olarak kültürel bağlamda oluşmaktadır. Yaşlılık, yetişkinliğin bir uzantısı olarak yaşam süresinin ileri ki döneminde fiziksel ve ruhsal değişimlerin görüldüğü bir evredir. Yaşanmışlık hikâyelerini dinleyerek kendimize ders çıkarmalıyız. Yaşlılara saygı tarihimizde önemli bir yere sahiptir, Modern yaşamla beraber hızla kaybetmeye başladığımız değerlere dönmemizde, eğitim kurumlarına büyük görevler düşmektedir. ”Program sonunda Eğitim Fakültesi öğrencileri sundukları tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi ile misafirlere keyifli anlar yaşattı.acan7 acan1 acan2 acan3 acan4 acan5 acan6

Share
2441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri