logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE 15 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU

adik4 adik3 adik2 adik1

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi merkez kampüsünde 15 bin ağaç toprakla buluşturuldu.

 

Yerleşke alanının yüzde 70’i yeşil alan olarak düzenlenen üniversitedeki ağaçlandırma ve çiçek dikim çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor. Yeşil dokusu, mimari yapısı,çevre düzenlemesi, ışıklandırması ve yaşam alanları kentin adeta can damarı haline gelen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde karaağaç, akasya, akçaağaç, iğde, salkım söğüt, sarıçam,mavi ladin, ters dut, sütun ardıç, dağ çamı, kuşburnu, elma, ceviz ve vişne gibi 30 türde yaklaşık 15 bin ağaç toprakla buluşturuldu.

 

Merkezi yerleşkenin yanı sıra ilçelerdeki okullarda da ağaçlandırma çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, daha yeşil yaşam alanları için başlatılan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Dikilen ağaçlarla kampüsün renklendiğini belirten Prof. Dr. ASLAN: “İnsanoğluna her zaman cömertçe davranan doğaya karşı sorumluluk sahibi olunması gerekiyor. Doğayı yaşatmak için korumak yetmez, sevmek de şarttır. Üniversitenin kuruluş zamanında çorak olan bu arazi aradan geçen 8 yılda dikilen ağaç ve çiçeklerle yeşil dokuya sahip oldu.

 

Üniversitemiz, kent girişine hoş bir görünüm kazandırırken dikilen ağaçlar da adeta kentin akciğeri konumunda oldu” diye konuştu.

Share
2040 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri