logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ YÖK BAŞKANI’NI AĞIRLADI

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ ve YÖK üyelerini ağırladı. Üniversitenin gelişiminden memnun olduğunu belirten Prof. Dr. SARAÇ, öğretim üyeleri ile söyleşide bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ, YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU ve Prof. Dr. Rahmi ER, merkez kampüsü gezdi. İslami İlimler Fakültesini gezen Prof. Dr. SARAÇ ve beraberindekiler burada öğrencilerle bir süre sohbet etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. SARAÇ, YÖK üyeleri ve Prof. Dr. ASLAN, kampüs gezisi sonrası Ağrı Valisi Musa IŞIN’ı makamında ziyaret etti. Ağrı’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Prof. Dr. SARAÇ, “Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın büyük ilerleme ve başarı kaydeden Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yönetimini ziyaret ettik. Kampüste incelemelerde bulunduk, öğrencilerimizle görüştük. Buradan güzel hatıralarla ayrılacağımıza inanıyoruz. Sayın Valimiz de bizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YÖK Başkanı Prof. Dr. SARAÇ’ı ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Vali Musa IŞIN, “YÖK Başkanımızın ve YÖK üyelerinin yaptıkları ziyaret Ağrı’ya verdikleri önemin bir ifadesidir. Üniversitemizde çok ciddi hizmetler ve yatırımlar yapılmıştır. Ben inanıyorum ki YÖK Başkanımızın, yönetim üyelerinin üniversitemizi ve ilimizi ziyaret etmeleri hem üniversitemiz hem de Ağrı için büyük önem teşkil etmektedir” dedi.

Valilik hatıra defterini imzalayan Prof. Dr. SARAÇ, Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda öğretim üyeleri ile bir araya geldi. Söyleşiye, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ, YÖK üyeleri Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU, Prof. Dr. Rahmi ER, Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel ÜNAL ve Prof. Dr. Telat YANIK, dekanlar ve akademisyenler katıldı.

Prof. Dr. SARAÇ; “Bu gibi bölgelerde üniversitelerin kurulamayacağı, üniversitelerin barınamayacağı gibi söylemleri çok işittim ancak bu sabah yapmış olduğumuz kampüs ziyaretimizde, pek çok üniversiteden daha gelişmiş bir kampüse sahip olduğunuzu gördük.

Tabi ki bu üniversitenin fakülte ve öğrenci sayısı olarak gelişimini yakinen izleme imkanımız oldu. Kampüs noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın bile konuşmalarında işaret ettiği bir niteliğe sahip bu üniversitenin kuruluşundan bugüne imzası bulunan Sayın Rektörün şahsında tüm akademik ve idari personeli tebrik ediyorum” diye konuştu. Prof. Dr. SARAÇ, yükseköğretimin geldiği nokta ile ilgili yaptığı sunumun ardından, akademisyenlerin yönelttiği soruları cevaplandırdı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. SARAÇ ve YÖK üyelerini üniversitede ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. ASLAN, üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar geçen süreçle ilgili sinevizyon eşliğinde bir sunum yaptı. Söyleşi sonrası Prof. Dr. ASLAN, YÖK Başkanı Prof. Dr. SARAÇ’a ve YÖK üyelerine teşekkür plaketi sundu.

Doğubayazıt’ta bulunan Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu’nu inceleyen Prof. Dr. SARAÇ, daha sonra tarihi İshakpaşa Sarayı’nı gezdi. Burada cep telefonun kamerasıyla bol bol fotoğraf çeken Prof. Dr. SARAÇ, büyük mutasavvıf ve alim Ahmed-i Hani’nin kabrini de ziyaret etti.

ayok1 ayok2 ayok4 ayok5 ayok6 ayok7

 

Share
2192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri