logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI TENİS TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

 

atens1 atens2 atens3 atens4 atens5 atens6

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Türkiye’nin en prestijli uluslararası tenis turnuvası Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Challenger Turu olan Ağrı CUP’a ev sahipliği yapıyor.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Türkiye Tenis Federasyonunun organize ettiği ve 4 Ekim’e kadar devam edecek Ağrı CUP, üniversitenin tenis kortlarında oynanıyor. Türk Milli Takımı sporcuları ile birlikte, 30 ülkeden 56 tenisçinin katıldığı turnuva, tekler ve çiftler olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştiriliyor.

Teniste dünya sıralamasında 85. sırada yer alan Ruben BEMELMANS ve 92. sırada yer alan Malek JAZİRİ gibi önemli derecelere sahip tenisçiler ile Türk Milli Takımı sporcularından Altuğ ÇELİKBİLEK, Anıl YÜKSEL, Cem İLKEL’in yanı sıra Sarp AĞABİGÜN, Muhammed HAYLAZ, Durukan DURMUŞ ve Barış ERGÜDEN’de turnuva da yarışıyor. Elli bin ABD Doları para ödülünün verileceği Ağrı CUP, dünya sıralamasında sporculara puan getirecek olması açısından da önem taşıyor.

Türkiye’nin en genç eğitim kurumlarından olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin birçok alanda olduğu gibi sporda da uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirten Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, uluslararası standartlara sahip kortlarda Türkiye’de düzenlenen en büyük tenis organizasyonuna ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Turnuva direktörü Miraç NAMLI, üniversite ve Türkiye Tenis Federasyonunun düzenlediği organizasyonun çok iyi olduğunu, Ağrı halkına ve seyircilere teşekkür ettiğini ifade etti. NAMLI, turnuvaya katılan yerli ve yabancı raketlerin her fırsatta memnuniyetlerini dile getirdiklerini kaydetti.

Share
2237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri