logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İRFAN ASLAN GAZETECİLERLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, kentte görev yapan yerel ve yaygın medya mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Konukevinde gerçekleştirilen iftar programına Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel ÜNAL ve Prof. Dr. Telat YANIK, üniversitemiz Genel Sekreteri Ali BALKİS, cemiyet başkanları ile yerel ve yaygın basın kuruluşlarının temsilci ve çalışanları katıldı.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin ülkedeki eğitim kurumları arasında fiziki yapılaşması,akademik, idari personel ve öğrencisi sayısı bakımından kısa zamanda kendisine çok önemli bir yer edindiğini belirten Prof. Dr. ASLAN, kurulduğu günden bugüne kıyaslandığında üniversitesinin kente kazandırdığı değişimin ve vizyonun net bir şekilde görülebileceğini söyledi.

 

Üniversitelerin bulundukları kentin sosyo-kültürel değişimini sağlamasının başarılı olduğunun göstergesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. ASLAN: “Yedi yıllık bir geçmişi bulunmasına karşın üniversitemiz her geçen gün büyümesini sürdürmektedir. Artık tamamlanma aşamasına gelen fiziki yapılanmanın yanı sıra, akademik, idari personel ve öğrenci sayısı da artarak devam etmektedir. Üniversitemizde gerçekleştirilen bilimsel, ulusal, uluslararası konferans, sempozyum, panel gibi faaliyetlerin tümü Ağrı halkına açık bir şekilde gerçekleştirilirken Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde verilen sertifika eğitimleri ile halka ciddi katkılar sağladık. İlçelerde açılan fakültelerimiz eğitim-öğretim ve sosyal çevre bakımından dünya standartlarını yakalamış seviyede olup Türkiye’de alanında bir ilk olan Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu ve Türkiye’nin en popüler bölümlerini bünyesinde barındıran Doğubayazıt İnsan ve Toplum Bilimler Fakültelerimizin etkileri  bölgesel kalmayacak Ağrı ve tüm Türkiye’de alanında başarılı bilim insanlarının yetişmesine olanak sağlayacaktır. Bütün bu gelişmeler yaşanırken Ağrı’da da zaman içerisinde önemli bir dönüşüm yaşandı. Üniversitemiz ile birlikte Ağrı’da şehir kültürü daha da canlanmaya başladı. Eğer bir üniversite bulunduğu yerde değişime imza atabilmişse o eğitim kurumu, başarılı olmuş demektir. Bu başarının artarak devam etmesi noktasında tüm Ağrılılar’ın ve siz değerli gazetecilerin görüşleri bizim için önemlidir. Şahıslar geçici, kurumlar bakidir.

Üniversitemizin bölge üniversiteleri arasında edindiği başarının devamı için sizlerin değerli katkılarını bekliyorum” diye konuştu.

aife5 aife4 aife3 aife2 aife1

 

 

Share
1744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri