logo

reklam

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ PROKOTOLÜ İFTARDA BULUŞTURDU

arek1 arek2 arek3 arek4

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar programında kent protokolü bir araya geldi.

Üniversite Konuk Evindeki iftar programına, Vali Musa IŞIN, Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel ÜNAL, Prof. Dr. Kemal POLAT, Tugay Komutanı Tuğg. Mustafa YAŞAR, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza SÖNMEZ, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemalettin TAŞKIN, Jandarma Komutanı J. Albay İlker TEMEL, Emniyet Müdürü Metin Turgay KARABULAK, Üniversite Genel Sekreteri ve protokol üyeleri katıldı.

Devlete ait boş bir arazide temelleri atılan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin yaklaşık 7 yılda 20 yıla eş değer bir gelişme gösterdiğini belirten Prof. Dr. İrfan ASLAN, fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları, spor salonları, yemekhanesi ve sosyal alanları ile fiziki yapılanmanın tamamlama aşamasına geldiğini söyledi.

Yapımı devam eden Kültür Merkezi, İslami İlimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu binalarının kampüse farklı bir hava katacağını kaydeden Prof. Dr. ASLAN, “Bunlar devam ederken her geçen gün artan akademisyen, idari personel ve öğrenci sayısı, yürütülen akademik çalışmalar ile Doğu’daki üniversiteler arasında önemli bir seviyeye ulaştık. Kısa zamanda 20 yıla eşdeğer çalışmayla bölgede yıldızı parlayan Ağrı’ya önemli bir eğitim yuvası kazandırdık. Bu başarı bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

Share
2079 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri