logo

reklam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nahçıvan’da sempozyum düzenledi

anah1 anah2 anah3 anah4 anah5 anah6 anah7 anah09 anah9 anah10

 

AĞRI İbrahim Çeçen Üniversitesi ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin işbirliğiyle, ‘Nahçıvan ve Doğu Anadolu Abideleri Uluslararası Sempozyumu ve Uluslararası Heykel Workshop’ı düzenlendi.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyetinin başkenti Nahçıvan’da, Nahçıvan Devlet Üniversitesinin Magestra binasında gerçekleştirilen sempozyuma, 5 ülkeden 81 bildiri kabul edildi ve sunumu gerçekleştirildi. Sempozyuma Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saleh Meharrem, Türkiye Cumhuriyetinin Nahcivan Özerk Cumhuriyeti Başkonsolosu Nihat Enşen, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat ve sempozyumda bildirileri bulunan bilim adamları katıldı. Üniversitenin tüm çalışmalarında ve aktivitelerinde yer alan IC Vakfı, bu sempozyuma başından sonuna kadar destekte bulundu. Sempozyum Düzenleme Kurul Başkanlığını Prof. Dr. Kemal Polat ile Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mubariz Nuriyev yürütürken sekreteryalığını Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünden Arş. Gör. Naci Edi gerçekleştirdi.

Sempozyumun açılışında konuşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Nahçıvan ve Doğu Anadolu’nun dünü, bugünü ve yarınının abideleri üzerineçalışma yapan, bilim insanlarını bir araya getirmek, sosyal, kültürel ve bilimsel olguları yaygın bir şekilde tanıtmak; Nahçıvan ve Doğu Anadolu’nun yararına kullanımını tartışmak,bu coğrafyanın gündemine taşımak ve bu coğrafyada bir ortak akıl platformu oluşturmak,bilgi ve deneyim paylaşımı yapmak ve öğrenme ortamını gerçekleştirmek için gerçekleştirilen ‘Nahçıvan ve Doğu Anadolu abideleri Uluslararası Sempozyumu’nun başarılı geçtiğini belirtti.

Share
3141 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri