logo

reklam

AĞRI – HÜDA PAR Ağrı İl Başkanlığı tarafından vatandaşlara iftar yemeği verildi.

 

HÜDA PAR Ağrı İl Teşkilatının düzenlediği iftar programı kentte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Özel bir konferans salonunda gerçekleşen programda Erhan Güler, Mustafa ve Muharrem Nogay Mevlid-i Şerif okudular.

Daha sonra HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan kısa bir açılış konuşması yaptı.

HÜDA PAR olarak halkın yanında olmayı ve beraber hareket etmeyi görev bildiklerini söyleyen  Gökhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hür Dava Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana halkımızın yanında yer aldık. Üzüntülerinizde ve sevinçlerinizde yanınızda yer almayı görev bildik. Bizler sizlere hizmet etmeyi, sizinle beraber hareket etmeyi, sizlerle beraber bu kutlu yolda ilerlemeyi bir görev olarak aldık. Çünkü bizler sizin kardeşleriniziz ve size daha çok benziyoruz. Bize destek vermenizi ve yanımızda yer almanızı sizlerden istirham ediyoruz.”

Şaban Gökhan’ın ardından HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyesi  M. Ali Ortaç bir konuşma yaptı.

Konuşmasında kardeşlik vurgusu yapan Ortaç, kendilerinin barış ve huzur ehli olduklarını belirterek, “Biz hepimiz kardeşiz, birbirimizi sevmeliyiz. Ramazan ayı rahmet ayıdır. Allah-u Teala yeryüzüne rahmet yağdırıyor. Müslümanların da rahmete gelip birbirlerine rahmetle muamele etme İhtiyaçları vardır. Bakın bugün  coğrafyamızın dört bir tarafı zulüm içinde. Gelin el birliği ile çevremizdeki bu zulümlerin bitmesi için hareket edelim. Halkımızın ne tür sorun ve sıkıntısının olduğunu tek tek biliyoruz. Çünkü biz sizdeniz, içinizden biriyiz. Dilimiz, örfümüz, adetimiz ve geleneklerimiz hep birdir. Biz sizi çok iyi biliyoruz. Hür Dava Partisi kadroları ehli iman, vicdan ve insaf sahibidirler. Halkımızın ne kadar sorun ve sıkıntısı ver ise bu kadrolar üstesinden gelebilecek kapasitededirler. Biz barış, huzur ehliyiz. Biz halkımızın hayrını istiyoruz. Partimiz dindar bir partidir ama sadece dindarların partisi de değildir. Kim kendini ne kabul ediyorsa etsin hatta kendini dindar saymayan insanlara bile kucak açmıştır bu parti. Bu parti sizin partinizdir değerli kardeşler.”

Program Molla Abdulbari Durmaz’ın yaptığı dua ile son buldu.

aiftar1 aiftar3 aiftar4 aiftar6 aiftar11 aiftea2

 

Share
1897 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri