logo

reklam

Ağrı Heyeti İran’da

Ağrı Heyeti İran’da

Ağrı Valisi Musa Işın’ın başkanlığındaki Ağrı Heyeti Türkiye-İran 5. Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na katılmak üzere İran’da.

Gürbulak Sınır Kapısında Bazergan Kaymakamı ve Maku Merkez Kaymakamı tarafından karşılanan heyet Maku Fermandarı  Şahin Alizade’yi makamında ziyaret etti.

Türkiye ile İran arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesinin hem iki ülke hem de bölge ülkeleri için önem arz ettiğini kaydeden Maku Fermandarı Alizade, toplantının amacına ulaşması ve dostluk ilişkilerinin daha da gelişmesini umut ettiklerini açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti’nde sıcak bir ilgiyle karşıladıklarını belirten Ağrı Valisi Musa Işın, “şu ana kadar ele alınan konuların sonuca ulaşması ve yeni hedeflerin ortaya konulmasını umuyoruz. Yapılan toplantının sadece ekonomik anlamda değil, sosyal ve kültürel anlamda da işbirliği sağlaması açısında önemi büyük. Tabi bu vesileyle Gürbulak Sınır Kapısındaki ticari işbirliğinin arttırılmasına yönelik de girişimlerimiz olacak. İnşallah bu her iki ülkenin sınır illeri için de hayırlara vesile olur” diye konuştu.

Heyet daha sonra Serdar Sarayı’nı ziyaret etti.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Ķhoy kendinde gerçekleştirilecek Türkiye-İran 5. Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari illeri katılıyor.airan10 airan9 airan8 airan7 airan6 aian2 airan1 airan3 airan4 airan5

Share
1866 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri