logo

reklam

Ağrı Emniyet Müdürlüğü“Okul Geçit Görevlisi” Eğitimi Düzenledi

Ağrı Emniyet Müdürlüğü“Okul Geçit Görevlisi” Eğitimi Düzenledi.Yapılan bu Eğitimle ilgili Ağrı Emniyet Müdürlüğünden Açıklama yapıldı.Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.“Okul Geçit Görevlisi” Eğitimi Düzenlenmiştir.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüz Görevlilerince İlimiz Merkezinde Eğitim Gören Ortaokul Öğrencilerine, Öğretmenlere ve Gönüllü Velilere “Okul Geçit Görevlisi” Eğitimi Verilmiştir.
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 134. ve Yönetmeliği’nin 187. maddesi gereği ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin okul önlerinde ve geçitlerinde güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla istekli öğretmen, veliler ve 11 yaşını bitirmiş öğrenciler Okul Geçidi Görevlisi olabilirler.
Bu kapsamda; Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüz görevlilerince, 2016 yılı Şubat ayında ilimiz merkezinde bulunan ortaokullarda öğrenim gören çocuklarımıza, duyarlı öğretmenlerimiz ve gönüllü velilerimize yönelik “Okul Geçit Görevlisi” eğitimi verilmiş, eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olan öğrenci ve öğretmenlerimize uygulamalı eğitim yapılmıştır. ”denildi.pos1 pol2 pol3

Share
1616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri