logo

reklam

Ağrı Dağı’nda Bomba Düzenekli 33 Mutfak Tüpü Bulundu

Ağrı Dağı’nda jandarma tarafından PKK’lı teröristlere ait mağara ve sığınaklarda yapılan aramada, düzenekleriyle birlikte hazırlanmış 33 büyük mutfak tüpü ele geçirildi.

Ağrı Dağı'nda Bomba Düzenekli 33 Mutfak Tüpü BulunduIğdır İl Jandarma Komutanlığının Ağrı Dağı‘nda düzenlediği operasyonda çok sayıda bomba düzeneği, yaşam malzemeleri ve örgütsel doküman ele geçirildi.

33 BÜYÜK MUTFAK TÜPÜ ELE GEÇİRİLDİ

Jandarma komandoları tarafından Ağrı Dağı‘nın Iğdır tarafında yapılan operasyonda teröristlerin bırakıp kaçtığı çok sayıda sığınak ve mağaralar tespit edildi. Bu sabah düzenlenen operasyonda, düzenekleriyle birlikte hazırlanmış 33 büyük mutfak tüpü ele geçirildi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TUZAK KURACAKLARDI

Söz konusu tüplerin toplam 2 ton ağırlığında olduğu ve bu bombalarla emniyet ve askeri birliklere tuzak olarak kullanacakları tespit edildi. Yapılan operasyonda ele geçirilen malzemeler bomba imha uzmanları tarafından olay yerinde imha edildi.

Ele geçirilen bombaların geçtiğimiz günlerde Iğdır’ın Aralık ilçesinde 13 Polis memurunun şehit edilmesi olayında kullanılan bombaların aynısı olduğu bildirildi.

Share
1588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri