logo

reklam

AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ AĞRI VALİSİNİ ZİYARET ETTİ

Merkezi Ağrı’da bulunan Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyetinden Cevdet Baycan,Ayhan Arslan, Servet Aslan,Sıddık Söyler ,İsmet Oğuzkan,Ahmet Öztürk ve Ozan Baycan Ağrı Valisi Musa Işın’ın makamında ziyaret ettiler.
Merkezi Ağrı’da bulunan Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyetinden Cevdet Baycan,Ayhan Arslan, Servet Arslan,Sıddık Söyler, İsmet Oğuzkan,Ahmet Öztürk ve Ozan Baycan Ağrı Valisi Musa Işın’ın makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Ağrı’nın ve İlçelerinin güncel sorunları olan sağlık,eğitim,uyuşturcu yaygınlığı ,turizm ve tarihi eserlerin bakım ve onarım konusu ile diğer değişik sorunları gündeme getirilerek,Ağrı Dağı Cemiyeti üyeleri ile Vali Işın arasında fikir teatisi yapıldı.
Vali Işın; ‘’Ağrı’ya hizmet etmeye geldik. Devlet vatandaşı için vardır. Sürekli halkımızın yanında, dertlerine ortak, sorunlarına çözüm bulmaya gayret edeceğiz. Birlikte hareket ettiğimiz zaman güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Bu konuda sizlerin de desteğini ve hizmet noktasında eleştirilerinizi, önerilerinizi dikkate alacağız”
Işın, “Hizmetlerin daha iyi ve yararlı olması için kamuoyunun bilgisine ve fikirlerine açık olması gerekir. ” şeklinde konuştu.

Bu arada Cemiyet Başkanı Cevdet Baycan, İran/Mako’dan başlayan Doğubayazıt,Ağrı ve Eleşkirt/Molla Süleyman köyüne kadar uzanan ve bir kolu Doğubayazıt Çaldıran yol ayırımından Van /Ernis iskelesine kadar uzanana Ruslar tarafından yapılan demiryolu hattı haritasının bir örneğini Vali Işın’da sunarak,gündemde olandemiryolu Hattının Iğdır istikametinde değil de, haritada belirtilen hat üzerinden yapılması için bu bu konuda girişimlerini beklediklerini ifade etti.Ayrıca Baycan tarihi İshakpaşa Sarayının eski su kanallarının yetersizliğini dile getirterek,İshakpaşa sarayının alt kısmının sürekli su aldığını,bu gidişatın sarayın çökmesine neden olacağını bu konuda gerekli önlemlerin alınması konusunda girişimlerini beklediğini dile getirerek; Doğubayazıt’ta ÖSMY,AÖF Sınavlarının Doğubayazıt’ta yapılması için yardımlarını beklediklerini ifade etti.
HABER: Ozan Baycan

17860662066_407ecffd2d 17266448063_63719d1cc4 17699404030_5ac0c16df1 17700688889_49bf7ea4e3

Share
2266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri