logo

reklam

AĞRI ASP İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

 

Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla “Bu Hayatta Bende Varım” sloganıyla farkındalık yürüyüşü yapıldı.

Abide Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’nda başlayan ve Cumhuriyet Caddesine kadar devam eden yürüyüşe Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, İl Müdür Yardımcıları Vefa Çelik ve Mehmet Cemil Sünbül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personelleri, engelli bireyler ve vatandaşlar katıldı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla “Bu Hayatta Bende Varım” sloganıyla düzenlenen ve Cumhuriyet Caddesi’nde tamamlanan farkındalık yürüyüşü sonrası konuşan Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, Devletin hayatın her alanında vatandaşlarının yanında olduğunu ifade etti.

İl Müdürü Topkaya, “Devletimiz daima engelli vatandaşlarımızın yanındadır. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla İl Müdürlüğümüz personelleri, Özel Şafak ve Serhat bakım merkezinde kalan engelli bireylerimizle birlikte fardkındalık yürüyüşü gerçekleştirdik. Engelli bireylerimiz , toplumuzun emanetleridir. Onlar bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız ve değerlerimizdir. Bu haftamızı dolu bir şekilde geçirdik. Vatandaşlarımızdan engelli kardeşlerimizin topluma kazandırılması noktasında desteklerini bekliyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığının engelli bireylere yönelik yaptığı hizmet modüllerine de değinen İl Müdürü Topkaya, “ Bakanlığımız ve Devletimiz her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındadır. Bakanlık olarak Engelli vatandaşlarımıza yönelik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla  3 ayda 1 engelli aylığı verilmektedir. Ayrıca İl Müdürlüğümüz olarak bakıma muhtaç engellilerimize yönelik Evde Bakım Hizmetleri kapsamında engelli bulunmayan bireyler ile aynı ortamda ihtiyaçlarının karşılanması ve hayatlarına devam etmelerinin sağlanması amacıyla engelli yakını bulunan ailelerimize nakdi yardımlar sağlayarak aile güçlendirilmeye çalışılmaktadır. Bunun dışında ayrıca engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını ücretsiz olarak sağlamaları için engelli ücretsiz seyahat kartları verilerek seyahat etmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca kimsesi bulunmayan engellilerimiz ise hem devlet hem de özel bakım merkezlerinde bakımları sağlanarak burada kalan vatandaşlarımıza da yine Devlet ve bakanlık olarak yardımlar yapmaktayız” dedi.

“Bu Hayatta Bende Varım” sloganıyla düzenlenen yürüyüşte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının engelli bireylere yönelik sağladığı hizmet modüllerini içeren el ilanları dağıtıldı. Basın açıklamasının ardından farkındalık yürüyüşüne katılan vatandaşlar  Özel Şafak ve Serhat Bakım merkezlerinde bulunan engelli bireylerin el emekleri ile hazırladıkları ürünlerden oluşan stantları gezdi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, Özel Şafak Bakım Merkezi’nde düzenlenen yemek programı ile sona erdi.

ayur9 ayur1 ayur2 ayur3 ayur4 ayur5 ayur6 ayur7 ayur8

 

Share
1912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri